banner5

banner29

3. Uluslararası Kısa Film Yarışması'nın teması: Komşuluk

Çekmeköy Belediyesi 3. Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda “Komşuluk” teması işleniyor.

Kültür Sanat 20.03.2018, 14:45 20.03.2018, 14:45
3. Uluslararası Kısa Film Yarışması'nın teması: Komşuluk
Çekmeköy Belediyesi’nin 3. Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda bu yıl Komşuluk temalı filmler yarışacak.  Yarışmaya başvurular, 15 Mart – 1 Eylül tarihleri arasında www.cekmekoykisafilm.com adresinden alınacak. Yarışmanın sonunda birinci seçilen filme 20 Bin TL, ikinciye 15 Bin TL, üçüncüye 10 Bin TL verilecek. En İyi Komşuluk Özel Ödülü’ne 5 bin TL, jüri özel ödülüne 5 bin TL ve 5 film için 2’şer bin TL mansiyon ödülü sinemaya emek verenlerin olacak.

Birol Güven, Burak Hakkı, Erol Erdoğan, Betül Soysal Bozdoğan, Turgay Tanülkü, Mehriban Zeki ve Ahmed İmamoviç’in jüri üyesi olduğu yarışmada dereceye girenler ödüllerini, 9 Ekim Salı günü düzenlenecek törende alacaklar.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir,” diyen bir Peygamberin ümmeti komşuluğu unutmamalı diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Sadece birey olarak değil, artık ülke olarak da komşularımıza el uzatan bir milletiz. Modernleşme ile olumsuz yönde değişime uğrayan bu güzel değerimizin kaybolmaması için bir hatırlatma yapmak istedik. Sitelerde birinin yakını hakkın rahmetine kavuştuğunda hemen yanı başındaki komşusunun haberdar olmadığını görüyoruz. Bizde bu yaşanmışlıklardan yola çıkarak hem ilçemizde hem ülkemizde komşuluğun önemini bir kez daha hatırlatacağız. İnşallah proje sonunda hedefimize ulaşmış ve topluma fayda sağlamış oluruz, ” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?