banner29

Balkanlar'da sevgi sofrası açmaya gittiler

Bayrampaşa Belediyesi'nin “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla Ramazan'da Balkan ülkelerine yola çıkardığı Bereket Konvoyu dualarla uğurlandı. Bereket Konvoyu bu sene 8 ülkeyi ziyaret edecek.

Kültür-Sanat 28.08.2008, 09:35 08.04.2020, 16:29
Balkanlar'da sevgi sofrası açmaya gittiler

Bayrampaşa Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği 'Bereket Konvoyu' dualarla uğurlandı.

Ramazan boyunca Bosna-Hersek, Sırbistan, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'dan oluşan 8 ülkede iftar sofrası açacak olan konvoy, Ramazan'ın bereketini Balkan halkları ile paylaşacak.

SINIR TANIMAYAN KARDEŞLİK

“Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganı ile yola çıkan 'Bereket Konvoyu' için Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi'nde tören düzenlendi. Törene Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, Bosna- Hersek Başkonsolosu Nijera Ercan, Sırbistan Konsolosu İrena, Bayrampaşa Kaymakamı Abdulkadir Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Prof. Dr. Erman Tuncer, Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve Osmanılı Arşivleri Genel Müdürü Dr. Önder Bayır'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Osmanlıda kervan anlayışını temsilen 3 deve ile bir eşek konvoyun önünde hareket etti. Törende programa katılan davetliler barış ve kardeşliği temsilen beyaz güvercin uçurdular. Konvoy, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Ömer Kardaş'ın yaptığı duayla yola çıktı.

150 KİŞİLİK EKİP

Bereket Konvoyu'nda 4 TIR, 2 otobüs, 4 minibüs, 1 jeneretör aracı ve 1 canlı yayın aracı yer alıyor. Organizasyonda 150 kişiden oluşan bir ekip görev yapacak. İftar aralarında sevilen sanatçı yazar ve aydınların katılacağı sohbet progamları düzenlenecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?