banner5

banner29

Başkan'dan Fazıl Say'a taş plak hediyesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fazıl Say'ın davetiyle 'Truva Sonatı' konserine eşi Emine Erdoğan ile beraber katıldı. Fazıl Say, katılımı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Konseri Türkiye'de bulunan ABD'li Senatör Lindsey Graham da izledi. Konser sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'dan Ankara ve İstanbul'da 2 konser için söz aldı. Erdoğan, Fazıl Say'a Aşık Veysel'in taş plağını hediye etti.

Kültür-Sanat 19.01.2019, 11:00 19.01.2019, 11:10

Alkışlarla sahneye çıkan Fazıl Say, "Hepinizi selamlıyorum, konserime hoşgeldiniz efendim. Bu konserin biletleri yaklaşık üç ay önce bitmiştir. Hayatımın istisnai gecelerinden birini yaşadığımı düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Programa bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen ABD'li senatör Lindsey Graham, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SÖZ ALDI, TAŞ PLAK HEDİYE ETTİ

Konser sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan sahneye çıktı, şöyle konuştu:

"Sevgili Fazıl, gerçekten bizlere bu prömiyeri çok farklı takdim ettiler. Tabi şimdi Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah, ama şimdi Ankara, İstanbul lazım. Ve Ankara'yı Külliyedeki operada yapalım. Diğerini de İstanbul'da Harbiye merkezde yapalım. O da güzel bir sunumla İstanbullulara ve Ankaralıları bir daha bir araya getirir. Fakat arkadaşlarım bana bir sürpriz yaptılar. Tabi Aşık Veysel olunca aramışlar taramışlar "benim yarim kara topraktır" bunun plağını bulmuşlar. Şimdi ben de bu plağı sevgili Fazıl'a takdim ediyorum. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın konserden sonra kulise geçtiği ve 10 dakikaka kadar Fazıl Say ile görüştükten sonra salondan ayrıldıkları belirtildi. 

Say, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı konserine davet etmiş, Erdoğan ise "program uyarsa gelebilirim" mesajı vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan bu akşam konsere katıldı. 

Konsere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı nedeniyle salon içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Davetliler de yüksek güvenlikten geçirilerek içeri alındı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü