banner29

Hayati Sır: "Aklın bilgisini tek başına alırsak akıl şaşar ama kalp şaşmaz."

Araştırma - İnceleme, Deneme, Edebiyat kategorilerinde eserler kaleme almış tanınan bir yazar olan Hayati Sır, yarım asrı aşkın yazarlık hayatında kaleme aldığı kitaplarda, dijital alandaki gelişmeleri yakından takip ederek, yapay zeka, teknolojik tekilliği, dijital ölümsüzlük ve nesnelerin interneti gibi konuları AA muhabirlerine anlattı. İşte dikkat çeken o röportaj...

Kültür-Sanat 04.06.2021, 19:40
Hayati Sır: "Aklın bilgisini tek başına alırsak akıl şaşar ama kalp şaşmaz."

Henüz 12 yaşındayken yazı hayatına şiirle başlayan Hayati Sır, yarım asrı aşkın yazarlık hayatında kaleme aldığı kitaplarda, dijital alandaki gelişmeleri yakından takip ederek, yapay zeka, teknolojik tekilliği, dijital ölümsüzlük ve nesnelerin interneti gibi konuları  AA muhabirlerine anlattı.

Aralarında "İyiliğin Kılıcı""Sonsuz Bir Aşk ve Kıyamet Zamanı", "Ruhun Aşk Hali""Kıyamet Öncesi Alem Bilgisi ve Dijital Virüs" ile "Dijital Ölümsüzlük ve Ruh"un bulunduğu 14 kitaba imza atan Sır, son çıkan yeni eseri "Ruh İyiliği"nde de bugünün olaylarını mikro ve makro alemler, yapay ve doğal hayat ile dijital çağ üzerinden değerlendirdi.

Hayati Sır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalem tuttuğu ilk günden bu yana hiç durmadan okuduğunu ve yazdığını dile getirerek, ilk dönemlerinde birçok şiir kitabını edebiyatseverlerle buluşturduğunu anlattı.

İşte o röportaj:

RÖPORTAJI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?