İbrahim Erkal'dan Acı Haber! Beyin Ölümü Gerçekleşti

Evinin otoparkında beyin kanaması geçiren sanatçı ibrahim Erkal’dan acı haber geldi. Hastane yetkilileri sanatçının beyin ölümünün gerçekleştiğini bildirdi.

İbrahim Erkal'dan Acı Haber! Beyin Ölümü Gerçekleşti

11 Nisan’da evinin otoparkında baygın halde bulunan ve beyin kanaması ön tanısıyla hastaneye kaldırılan şarkıcı İbrahim Erkal’ın beyin ölümünün gerçekleştiği, yaşam destek ünitesine bağlı olarak şarkıcının kalp ve diğer organlarının hayati fonksiyonlarının devam ettirildiği bildirildi. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam, “İbrahim Erkal’ın yapılan tetkiklerinde beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Erkal’ın yaşam destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organlarının hayati fonksiyonları devam ettiriliyor” şeklinde konuştu. Doç. Dr. Necdet Sağlam, Erkal’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini ancak biyolojik olarak ölümün gerçekleşmediğini kaydetti.


SEVENLERİ AKIN ETTİ


Sağlam, “Geldiğinden beri derin koma tablosunda. Bu tabloda bir düzelme olmadı. Bugün ilgili hekimlerimiz tarafından yapılan değerlendirmede tıbbi beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Kalp ve diğer organlarının yaşamsal destek ünitemizde sürdürülmektedir. Yaklaşık 48- ile 72 saatlik bir süre ön görülüyor. O süre zarfında bekleyeceğiz. Biyolojik olarak vefat etti diyemiyoruz. Ailenin bir kararı olursa ona uyacağız ama biz tıbbı desteğimizi sürdüreceğiz. Eşine de bilgi verdik. Kardeşi ile de görüştük. Bize ilk geldiği günden itibaren kalp atışlarında bir düzensizlik vardı. İnişli çıkışlı düzensizlikler oldu” dedi. Ünlü sanatçının kardeşi Abdullah Erkal ise, “Rabbimizden ümidi kesmiyoruz. Dua edin. Kalp atışı sürdüğü sürece.. Beklemekten başka bir şey yok” dedi. Öte yandan haberi alan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti.


YENİ ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5