banner29

Kudüs'e gitti! Yaşadıklarını yazdı!

Yazar ve edebiyatçı Ömer Lekesiz bir Kudüs Gönüllüsü! 5 Temmuz tarihinde yine bir vesileyle düştüğü Kudüs yollarında yaşadıklarını ve Siyonist rejimin uygulamalarını köşesine taşıdı. İbretlik bir yazı!

Kültür Sanat 13.07.2018, 13:14 13.07.2018, 13:14
Kudüs'e gitti! Yaşadıklarını yazdı!
Yazar ve edebiyatçı Ömer Lekesiz bir Kudüs Gönüllüsü. Çeşitli vesilelerle Kudüs-ü Şerif'e giderek, her platforma konferans ve yazılarıyla Kudüs'ü gündemde tutmaya çalışan nadir isimlerden! 5 Temmuz tarihinde yine bir vesileyle düştüğü Kudüs yollarında yaşadıklarını ve Siyonist rejimin uygulamalarını köşesine taşıdı.

...
Kudüs’ün yolu yokuştur!
5 Temmuz 2018 tarihli tanıklığımı özetle aktarayım:

Numan Balcı’nın düzenlediği 36 kişilik ziyaret turuna katıldım. Sabah 08.30 sularında havaalanına indik ve vakit geçirmeden pasaport kontrol bölümüne geçtik. Grubun tamamı, pasaportları ilgililerce görüldükten sonra beklemeye alındı. Önceki gurupla gidişlerimin hemen tamamında birkaç kişinin beklemeye alındığını ve belli bir süre sonra bırakılarak gecikmeli de olsa Kudüs’e geçildiğini biliyorum ama 36 kişilik grubun tamamı beklemeye alındı.

Rehberimiz Balcı, bunun gerekçesini sorduğunda, hem deport edileceğine dair tehdit yedi hem de kaçak işçi olarak gruba karışmış olan üç kişinin itirafını sağlaması talebiyle karşılaştı. “Madem biliyorsunuz, siz isimlerini verin, soruşturalım” önerisi ise kesin bir dille reddedildi. Yaklaşık beş saatlik bir bekleyişten sonra, Büyükelçiliğimizin devreye girmesiyle ancak alandan çıkış izni alınabildi.

36 kişilik grupla Türkiye’ye dönerken, Balcı havaalanında “Ömer Lekesiz ile Abdullah Hanönü dönmüyorlar değil mi?” sorusuna olumlu cevap vererek ilk ilgiliyi şaşırtmasına rağmen, yine sorguya alındı; kaçak işçi getirmekle suçlandı. Vizede isimleri yer alan herkesin uçuş kartı aldığını belgelediği halde, kuşkulu ve öfkeli bakışlar altında bir süre daha sorgu odasında tutulup, uçuş saatine ramak kala bize yetişebildi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?