banner29

Mars ile anlaşmazlık yaşayan yapımcılardan açıklama

Mars Entertainment Group (Cinemaximum sinema zinciri) ile ücretler ve haklar konusunda anlaşmazlık yaşayan yapımcılar ortak bir basın bildirisi yayınladı.

Kültür-Sanat 06.01.2019, 20:20
Mars ile anlaşmazlık yaşayan yapımcılardan açıklama

Boykot kararı alan isimlerden olan Yılmaz Erdoğan’ın sosyal medya hesaplarından da paylaşılan açıklamada, bilet uygulamasına da yeni düzen getirecek olan yasanın desteklendiği belirtildi.

Mars Entertainment Group (Cinemaximum sinema zinciri) ile anlaşmazlık yaşayan ve boykot kararı alan yapımcılardan basın açıklaması geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yeni sinema yasasına arka çıkan açıklama, Yılmaz Erdoğan’ın sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

Açıklamda şu ifadelere yer verildi:

"Sinema meslek birlikleri olarak 21 Aralık 2018 tarihinde TBMM'ye sev edilen 5224 sayılı 'Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Teklifi' ile ilgili ortak görüşümüzü kamuoyu ile paylaşmak isteriz."

"Yönetmen, senarist. yapımcı ve tüm diğer icracı sanatçıların üyesi olduğu meslek birlikleri olarak 5224 sayılı Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Teklifi'nin 2004'de çıkan ve gümünüz ihtiyaçlarını karşılamakta çok yetersiz kalan mevcut yasaya göre birçok yenilik ve ilerleme içerdiğini düşünmekteyiz."

"Uzun yıllardır sürdürülen görüşmelerin sonucunda sinema alanındaki meslek birliklerinin katılımıyla son haline getirilen bu kanun teklifinin yasallaşmasıyla sektörümüzün güçlenmesi ve kurumsallaşması açısından çok önemli bir adım atılmış olacaktır. "


"Sinema meslek birlikleri olarak kanun teklifini desteklediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SESAM)
Anadolu Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (ASİTEM)
Sinema Eser Sahipleri Meslek Birliği (BSB)
Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB)
Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM)
Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM)
Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SİNEBİR)
Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği (SEYAP)
Televizyon ve Sinema Film Yapımcıları Meslek Birliği (TESİYAB)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?