banner29

Mazhar Alanson: Babayiğitler şehit oluyor Türkiye papağanı konuşuyor

Türk pop-rock müziğin efsane seslerinden Mazhar Alanson, Üsküdar'da müzikseverlerle buluştu. ‘Yandım Yandım’ isimli şarkısını aslında Kabe’ye yazdığını belirten ünlü şarkıcı Alanson, Master Chef yarışmacısı Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağan Bahattin'in ölümüne ilişkin olarak çıkan haberlere de tepki gösterdi: "Genç, babayiğit çocuk şehit olmuş. Papağan öldü, bir haftadır Türkiye konuşuyor"

Kültür-Sanat 22.12.2018, 12:17
Mazhar Alanson: Babayiğitler şehit oluyor Türkiye papağanı konuşuyor

Şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran Mazhar Alanson, dün akşam Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde konser verdi.

‘Yandım Yandım’ı şarksını nasıl yazdığını anlatan Alanson, şunları kaydetti:

  • “Yandım Yandım’ kısmını Medine’de yazdım. Yandım’ı birinci gün not defterime düşüyorum. İkinci gün ‘Ah ki ne yandım’ yazmışım. Şimdi ben nerede yazmış olduğumu söylemesem, şarkıyı size açıklamasam siz onu bir aşk şarkısı olarak dinliyorsunuz. Sonra bana şarkılar söyleten kadın mevzusu olmuş. Mesela ‘Baka baka doyamadım, hem kokladım da’ Kabe’yedir. Ama siz onu dinlerken aşk şarkısı zannedersiniz."

Mazhar Alanson'dan papağan çıkışı

Üsküdar'da konser veren ünlü şarkıcı Mazhar Alanson, Üsküdarlılara unutulmaz bir gece yaşattı. Öte yandan Alanson, Murat Özdemir'in işkence ettiği papağanın ölmesine ilişkin ise, 'Adam Papağanı ezmiş, öldürmüş. Kaç gündür bu mesele. Genç, babayiğit çocuk şehit olmuş. Hamile karısı. Hayır o öyle sayfada geçiyor. Papağan öldü, 1 haftadır konuşuluyor' dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?