Sudan Siyah İnciler Fotoğraf Sergisi İstanbul'da!

Fotoğraf sanatını infak bilinciyle buluşturmayı hedefleyen ve geliri Sudanlı yetimlere bağışlanacak Sudan Siyah İnciler Fotoğraf Sergisi,11-14 Ocak tarihleri arasında Altunizade Kültür Merkezi'nde sanat severlerin beğenisine sunuldu.

Sudan Siyah İnciler Fotoğraf Sergisi İstanbul'da!
“Sudan Siyah İnciler” Fotoğraf Sergisi üçüncü gösterimi Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi’nde açıldı. 11-14 Ocak tarihleri arasında sanat severlere hitap edecek sergiyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği fotoğraf sanatıyla infak bilincini buluşturması..Bir fotoğrafçı için yaşamak, anlamlı öyküler biriktirmektir. Her karenin arkasında başlı başına bir hikaye vardır, hayatın unutulan yüzünü yansıtan.. Fotoğrafçı için denklanşöre basmak insana ve hayata dokunmaktır. Fakat bazı acılar kadraja sığmaz.. İşte Hafsa Yıldırım da Sudan ziyaretinde çektiği fotoğraflarla bir sergi açtı ve üç noktalara sığmayan acıları gündeme almayı hedefliyor. Bir kalbi olduğunu unutarak yaşayan modern insana Sudan’da yaşamın görünmeyen yüzünü, başka hayatlara dokunmanın önemini ve ideolojiler üstü bir bakışla insan olabilmeyi hatırlatıyor..

 

Fotoğraf sanatçısı Hafsa Yıldırım tarafından kadraja alınan birbirinden güzel karelerin geliri Sudanlı yetimlere bağışlanacak. Bu anlamlı etkinliğin arka planında kendilerini “Hayırdaşlar” olarak tanıtan bir ekip var aynı zamanda.. Projenin başka Afrika ülkelerini de kapsayan daha büyük etkinliklerle devam etmesi bekleniyor.

HABER VAKTİ
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5