banner30

banner29

Tarihçilerde İntihal Skandalı! Yavuz Bahadıroğlu Hakkında Önemli İddia

Ahmet Şimşirgil'in intihalci olduğunu gözler önüne seren makaleden sonra bir benzeri yazı da Yavuz Bahadıroğlu için gündeme geldi.

Kültür Sanat 09.09.2017, 10:18 09.09.2017, 10:18
Tarihçilerde İntihal Skandalı! Yavuz Bahadıroğlu Hakkında Önemli İddia

Yavuz Bahadıroğlu ile ilgili intihal suçlaması, yazar Tuncay Yılmazer’in açıklamasıyla ortaya çıktı. Yılmazer Twitter hesabından, “Sn. Yavuz Bahadıroğlu ‘Çanakkale- Bir Devrin Bittiği Yer’ (Panama Yayıncılık) adlı kitabında bir makalemi intihal etmiş” ifadelerini paylaştı.

Yılmazer, Bahadıroğlu’nun çaldığını söylediği makaleyle ilgili, “Bu makaledeki aynı paragraflar son kitabında da var. Sayfa numaraları değişik sadece. Sonuç kısmını çarpıtmış, görüşüne delil olarak kullanmış!” diye yazdı.

'ÖZÜR BEKLİYORUM'

Yılmazer, kitabı yayınlayan yayınevine seslenerek, “İntihal meselesi kapanmamıştır. PanamaYayinevi’nden de özür ve kitabı geri çekme açıklaması bekliyorum. İntihal yüz karası bir suçtur” ifadelerini paylaştı. Konuyla ilgili Yavuz Bahadıroğlu’ndan ise herhangi bir açıklama gelmedi.

'BU İLK DEĞİL'

Öte yandan Tuncay Yılmazer, bu durumun Yavuz Bahadıroğlu’nun ilk vukuatı olmadığını da aktardı. Yılmazer, Yavuz Bahadıroğlu’nun 2011 yılında da birkaç değişiklikle Yılmazer’in makalesini kullandığını söyledi. Yılmazer konuyla ilgili, “İşin ilginç yanı daha önce aynı makalemi başka kitabında da kullanmış, durum ortaya çıkınca özür mesajı göndermişti” ifadelerini paylaştı.
İşte o yazı;Gazeteport, Hilal Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?