Barbaros Şansal, İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı Barbaros Şansal, İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı

ANKARA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2023'de Türkiye'nin turizm potansiyelini daha da geliştirerek ülkemizin gücüne güç katacağız." ifadesini kullandı.

Ersoy, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"Bugün ülkemizi mutlu, müreffeh, her alanda gelişmiş bir ülke yapma hedefine ulaştırmak için gösterdiğimiz azim ve gayretli çabalarla dolu bir yılı geride bırakıyoruz." değerlendirmesinde bulunan Bakan Ersoy, bu yıl içinde kültür ve sanat alanında birçok önemli çalışmayı milletle buluşturduklarını dile getirdi.

Turizm alanında dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanı ağırladıklarını anlatan Bakan Ersoy, şunları kaydetti:

"Büyük Türkiye ailesi olarak geleceğe umutla bakıyoruz. 2023'de Türkiye'nin turizm potansiyelini daha da geliştirerek ülkemizin gücüne güç katacağız. Vatandaşlarımızı kültür ve sanat faaliyetleriyle daha yoğun bir şekilde buluşturmak adına bir yandan yeni merkezler inşa edecek diğer yandan da yeni içerikler üretmeye devam edeceğiz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi daha fazla müzik, daha fazla sinema, roman, resim, şiir, hayatı daha güzel kılacaktır. 2022’yi geride bırakıp 2023'e girdiğimiz bugün tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, yeni yılın hepimiz için sağlık, huzur, güzelliklerle dolu bir yıl olmasını diliyorum. Ayrıca tüm vatandaşlarımızın sanat dolu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum."