Kulüpler Birliği'nden, Kılıçdaroğlu'na mesaj: işimize karışma!

Kılıçdaroğlu'nun futbol hamlesi elinde patladı. Kulüpler Birliği tarafından yapılan açıklamada, "Futbolun problemlerinin futbolun paydaşları tarafından çözülmesi gerektiğine inanmaktayız." denildi.

Gündem 16.07.2021 - 21:13 16.07.2021 - 21:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kulüpler Birliği'nin bazı isteklerinin yer aldığı mektubu TFF'ye göndermesini fırsat bilerek, Twitter hesabından mesaj paylaştı. 

Kılıçdaroğlu, "TFF yönetimine ve Katarlı Bein'in satın aldığı Digiturk’e takımlarımızın haklı isyanı devam ediyor. İktidarın Katarlı ortaklarıyla dokunup bozmadığı hangi değerimiz kaldı? Takımlarımızın ve Türk futbolunun yanındayım, mücadelelerine elimden gelen desteği vereceğim." demişti.

'Problemlerimiz futbolun paydaşları ile çözülmeli'

CHP Genel Başkanı'nın provokasyon peşinde olduğunu anlamakta gecikmeyen Kulüpler Birliği Vakfı tarafından bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Kulüpler Birliği Vakfı olarak futbol ile alakalı problemlerimizi ilgili paydaşlarla çözme gayesiyle hareket etmekteyiz." denildi ve adeta Kemal Kılıçdaroğlu'na işimize karışma mesajı verildi.

Açıklama şöyle devam etti:

"Bugün geldiğimiz noktada futbol dışı kurum ve kuruluşların futbolla alakalı görüş bildirmeleri konuyu farklı yerlere taşımaktadır ve bu durumu sorunlarımızın çözümüne yönelik faydalı bir davranış olarak görmemekteyiz. Futbolun problemlerinin yine futbolun paydaşları tarafından çözülmesi gerektiğine inanmaktayız. Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Yorumlar