KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak?

Gündem 14.10.2018 - 20:59 14.10.2018 - 20:59 Bülent Deniz
Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun E-Devlet üzerinden kabul edeceği müracaatlar, 11 ayrı kurumun değerlendirmesi neticesinde karara bağlanacak. Bu duruma göre öğrenciler, KYK burs ve kredi imkanlarının hangisinden faydalanabileceğini öğrenecek. Peki, geçtiğimiz yılın müracaat verilerine göre KYK burs başvurusu bu yıl ne zaman başlayacak? İşte, merakla beklenen o detaylar

KYK burs başvurusu için müracaat tarihi sorgulanmaya devam ediliyor. Üniversite öğrencilerinin maddi giderlerini karşılayabilmek için müracaatta bulunacağı KYK burs başvurusu, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sistemi üzerinden kabul edilecek. Duyuruyu resmi internet sitesi üzerinden yapacak olan KYK, başvuruları ise E-Devlet ekranı üzerinden alacak. Peki, KYK burs başvuruları, geçtiğimiz yılın müracaat detaylarına göre bu hafta başlayacak mı? İşte, merak edilen o detaylar

KYK BURS BAŞVURUSU BU HAFTA BAŞLAR MI?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan başvuru duyurusunun henüz yayımlanmaması dolayısıyla öğrencilerin araştırması sürüyor. YKS ek yerleştirme ve DGS gibi yerleştirme süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte alınan KYK burs başvurusu, geçtiğimiz yıl 16 Ekim tarihinde kabul edilmişti.

Müracaat sürecinin bu yıl 15 Ekim Pazartesi günü itibariyle alınacağı öngörülüyor. Bu durum Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yoğunluk ve özel kararlarına göre değişkenlik gösterebilir.

KÜÇÜK BİR YANLIŞ BİLGİ BURS ALMANIZA MANİ OLABİLİR

Öğrencilerin E-Devlet üzerinden verdiği bilgileri, 11 farklı kurumun sistemi üzerinden değerlendiren Kredi ve Yurtlar Kurumu, adayların verdiği beyanların tutarlılığını kontrol edecek. Herhangi bir tutarsızlık olması halinde ise öğrencilerin burs alma olasılığı düşmüş olacak. Dolayısıyla adayların tutarlılığı sağlayabilmek için sisteme doğru bilgiler girmesi gerecek.

BELİRLİ DURUMLARDA BURS ÖDEMELERİ, KREDİYE DÖNEBİLECEK

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yönetmeliği dolayısıyla, not ortalaması 4'lük sistem üzerinden 2 ve üzeri, 100’lük sistem üzerinden 53,33 ve üzeri olan öğrenciler ile hazırlık sınıfını geçip bir üst sınıfa başlayan öğrenciler burs almaya devam edebilecek. Bunun aksi bir durum yaşayanların ise bursları krediye dönüştürülecek.

Yorumlar (1)
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@