Aylık Fransız gazetesi Le Monde diplomatique Türkçe, 48 sayfalık ilk sayısı ile bayilerdeki yerini alarak okurlarla buluştu.

Dünyanın en saygın referenas gazeteleri arasında gösterilen ve 30’dan fazla ülkede yayımlanan Le Monde diplomatique, Türkçe sayısıyla bayilerdeki yerini aldı.

Başkan Erdoğan: Hedefimiz 1 milyon çırak ve kalfa yetiştirmek! Başkan Erdoğan: Hedefimiz 1 milyon çırak ve kalfa yetiştirmek!

48 Sayfa olarak yayımlanan Le Monde diplomatique Türkçe’nin ilk sayısında, gazetenin Fransızca orjinalinde yayımlanan makalelerin çevirilerinin yanı sıra, Türkiye’den özel haber ve analizler de yer alıyor.

İlk sayıda 20 sayfalık Ukrayna dosyasını yanı sıra, Fransa seçimlerinin analizi, ABD-Venezuella analizi, Kongo’daki Kobalt madenleri ve çocuk madenciler dosyası, Hazine garantilerinin ulaştığı boyut, Kanal İstanbul’un neden olacağı zorunlu göç, üstü kaptılmak istenen Feray Şahin cinayeti, Fransız şair ve yazar Farrere’in Atatürkle karşılaştığı an yaşananlar gibi çok sayıda dosya ve makale yer alıyor.

Le Monde diplomatique Türkçe, bugün İstanbul yarın ise tüm Türkiye’de bayilerde olacak. Aylık olarak yayımlanacak gazete Le Monde diplomatique Türkçe’nin ikinci sayısı 18 Mayıs’ta bayilerde olacak.