LGBT'ye destek vermediği için İspanya La Liga ekibi Real Madrid'e UEFA'dan yaptırım uygulanması bekleniyor.

Avrupa futbolunun patronu UEFA, LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, transgender) için harekete geçti. Haziran ayı içinde birçok Avrupa kulübü, logolarında ve formalarında LGBT'nin sembol haline getirdiği renklere yer vererek desteklerini ilan etmişti. Bu uygulamaya katılmayan Real Madrid'in UEFA tarafından cezalandırılacağı öğrenildi.

Arjantin’in günlük spor gazetesi Diário Olé’ye göre, Real Madrid Başkanı Florentino Perez, LGBT örgütüne yönelik son zamanlarda yapılan destek açıklamalarına katılmadı.

"Kulübün gelenekleri ve inançlarına aykırı"

Buna gerekçe olarak da kulübün geleneklerine ve inançlarına olan bağlılığını gösterdi.

Fenerbahçe, Kasımpaşa'ya gol oldu yağdı Fenerbahçe, Kasımpaşa'ya gol oldu yağdı

LGBT örgütünün sembolü haline gelen gökkuşağı renklerini pek çok kulüp logolarında kullanırken, bu algıya karşı çıkan Real Madrid, UEFA tarafından sert bir yaptırıma maruz kalıyor.

premier lig eşcinsel

UEFA'dan yaptırım kararı

LGBT'yi sembolize eden gökkuşağı renkleri İspanya La Liga temsilcisi Real Madrid tarafından reddedildi. UEFA, talimatına karşı çıkan İspanyol kulübe sert bir yaptırım uygulamaya karar verdi.

Avrupa’nın Liverpool, City, United, Chelsea, Barcelona, ​​​​Juventus, Bayern Münih gibi dev kulüpleri de buna uyarak formalarında ve logolarında LGBT’yi destekleyen sembollere yer vermişti.