Akranları karnelerini almaya ve tatile çıkmaya hazırlanırken onlar bir araya geldi ve Liseli Gençler İntifadasını başlattı. İstanbul genelindeki imam hatip okullarında eğitim gören liseli gençler, “Evet ben sınıfı geçtim, peki ya insanlık?” sloganıyla bir eylem düzenleyerek Filistin’de yaşanan zulme dikkat çekti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan muharrem ayı mesajı: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan muharrem ayı mesajı:

Refah Kampı’nın İsrail tarafından bombalanmasından sonra “Kudüs Bildirisi” yayınlayarak “Ey İsrail! Bugünün inanmış gençliği olarak Selahaddin Eyyubi’nin ruhu ile gelecek, işgal ettiğin o topraklardan seni tarihin çöplüğüne göndereceğiz.” diyen gençler, şimdi de “Liseli Gençler İntifadası” için bir araya geldi.

Saraçhane’de yapılan eylemde Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça, İspanyolca ve Fransızca olmak üzere 6 dilde basın açıklaması yaparak “Filistin’de zulmü durdurun” dediler ve tüm dünya liderlerine seslendiler.

"Gündemimiz Gazze ve Doğu Türkistan"

Gençler adına yapılan eylem çağrısında şu ifadelere yer verildi:

7 Ekim'den bu yana Gazze'de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Siyonist İsrail soykırıma varan bir vahşet sergiliyor. Her gün masum insanların, çocukların, kadınların parçalanmış, yanmış cesetlerini görüyoruz haber bültenlerinde. Bu soykırımı işleyenlerin insan olduğunu düşündüğümüzde insanlığımızdan utanıyoruz. Kardeşlerimizi kurtarmaya gücümüz yetmiyor.

Ama günlerimizin duyarsızca geçip gitmesi de içimize sinmiyor. Bunun için başta boykot olmak üzere okullarımızda birçok etkinlik ve eylemle Gazze'yi, Filistin'i, Kudüs'ü hep gündemimizde tuttuk. Aynı şekilde zalim Çin yönetiminin insanlık dışı muamelelerine maruz kalan Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi de unutmadık, unutmayacağız. Onların dertlerini ve davalarını kendi derdimiz ve davamız bilmeye devam edeceğiz.

"Sınıfı geçmekten daha önemli derdimiz var!"

Şimdi okulların tatile gireceği, karnelerin dağıtılacağı bu son haftada sınıfı geçmekten çok daha önemli bir derdimiz var diyoruz.

O da insanlık sınavını geçmek. Okulları başlarına yıkılan, hastanelerde bile üzerlerine ölüm yağdırılan, sığındıkları çadırlarda alevler içinde bırakılan çocuklar, kadınlar ve gençler adına bir araya geliyoruz.

Yaşasın Küresel İntifada! Kahrolsun insanlıktan çıkmış zalimler!