Lübnan'da, Beyrut Limanı patlaması soruşturmasında yeni gelişme!

Lübnan yargısı, Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos 2020'de meydana gelen patlamayla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınanlardan 6 kişinin serbest bırakılmasına karar verdi.

Dünya 15.04.2021 - 19:37 15.04.2021 - 19:37

Lübnan haber ajansı NNA'ın haberinde, Beyrut Limanı patlaması ile ilgili açılan davanın son duruşmasına ilişkin gelişmeleri aktardı.

Duruşmada, Beyrut Limanı patlaması ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 kişinin serbest bırakılmasına karar verildiği kaydedilen haberde, yargıç Tarık el-Bitar'ın gözaltındaki diğer kişilerin serbest bırakılma taleplerini reddettiği belirtildi.

- Beyrut Limanı'ndaki patlama

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu bir depoda önce yangın çıkmış ardından tüm kenti sarsan çok güçlü bir patlama meydana gelmişti.

Cumhurbaşkanı Mişel Avn, patlamaya 6 yıldır limandaki bir depoda tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitratın yol açtığını söylemişti.

Patlamada 190'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği, 6 bini aşkın kişinin yaralandığı ve 300 bin kişinin patlama nedeniyle yerinden olduğu açıklanmıştı.

Lübnan yargısı, 14 Kasım 2020'de patlamayla ilgili 28 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@