Yeniden Refah'ta tepki istifası! Aydal'ın 'Erdoğan' sözleri gündem olmuştu Yeniden Refah'ta tepki istifası! Aydal'ın 'Erdoğan' sözleri gündem olmuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'in grup toplantısında zamları protesto etmek için her gece saat 21.00'de ışık açma-kapama eylemi için çağrısı yapmasının ardından birçok ilde eylemlerler başladı.

'ELEKTRİK SORUNU NASIL HALLEDİLECEK?'

CHP Urfa Milletvekili Mahmut Tanal, dünkü Meclis Genel Kurulu'nda elektrikler kesik olduğu için Urfalıların bu eyleme katılma hakkını kullanamadığını söyledi. Tanal, Meclis Başkan Vekili Sırrı Süreyya Önder'e hitaben yaptığı konuşmada, "Işıkları açın kapatın eylemimize Şanlıurfa'da elektrikler kesik olduğu için Şanlıurfa'daki vatandaşlarımız bu hakkını kullanamamış" dedi. Tanal, Önder'e "Şanlıurfa'nın bu elektrik sorunu nasıl halledilecek?" diye sordu.

'ÇÖPÜ MÜFTÜYE, ELEKTRİĞİ BANA SORUYORSUN'

Tanal'ın sorusu üzerine Meclis Başkan Vekili Önder, gülerek "Sayın Tanal, sizde bir sıkıntı var. Belediye orada duruyor, çöpü gidiyorsun Urfa müftüsüne, elektriği bana soruyorsun" yanıtını verdi. Önder'in bu yanıtından sonra mecliste gülüşmeler oldu.