Malatya'da korkutan deprem!

Malatya'da 4,5 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!

Yerel Haberler 15.04.2019 - 08:47 15.04.2019 - 08:47 Bülent Deniz

Malatya'nın Arguvan ilçesinde saat 07.41 civarında 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depreme uykuda yakalanan birçok vatandaş korkuyla kendisini dışarı attı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.41'de merkez üssü Malatya Arguvan olan 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, çevre il ve ilçelerin yanı sıra Malatya merkezde de şiddetli şekilde hissedildi.

DEPREME UYKUDA YAKALANDILAR

Malatya Arguvan ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen 4,5 şiddetindeki deprem paniğe neden oldu. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD)verilene göre son bir ayda iri ufaklı 469 depremin yaşandığı Malatya'nın Arguvan ilçesi bu sabaha yine depremle uyandı. Saat 07.41'de yaşanan 4,5 şiddetindeki deprem paniğe neden olurken, depreme uykuda yakalanan birçok vatandaş korkuyla kendisini dışarı attı.

SON 1 AYDA 3 DEPREM DAHA YAŞANMIŞTI

Çevre il ve ilçelerin yanı sıra Malatya merkezde de şiddetli şekilde hissedilen depremin AFAD verilerine göre yerin 4,7 kilometre altında olduğu açıklandı. Depremin en çok hissedildiği Hekimhan ilçesinde de vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Arguvan ile Hekimhan sınırında yaşanan depremler nedeniyle daha öncede de yüzlerde evde ağır hasar oluşmuştu. AFAD'ın verilerine göre son bir ayda merkez üssü Arguvan olan 4,1, 4,5 ve 41 büyüklüğünde depremler yaşandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@