11 Eylül Mitingine Kaymakamlık izin vermedi haberi YALANLANDI!

Bazı sitelerde yer alan Maltepe Kaymakamlığı'nın, cumartesi günü yapılacak 'aşı dayatmasına' karşı mitinge, bulaş riski nedeniyle izin vermediği'' yönündeki haberlerin asılsız olduğu ortaya çıktı.

Yerel 09.09.2021 - 15:49 09.09.2021 - 17:09

Maltepe Kaymakamlığı'nın, 11 Eylül Cumartesi günü yapılacak mitinge bulaşma riski nedeniyle izin vermeyeceği yönündeki haberlerin asılsız olduğu ortaya çıktı. 5gvirusnews ise ilgili iddialar hakkındaki sorularımıza: ''Bazı medya organları ve sosyal medya hesaplarında ''kaymakamlığın izin vermediği yönündeki haberler yalan ve kasıtlıdır! Mitinge olan ilgiyi düşürme gayretleridir. Biz, aşıya karşı değiliz! Biz, pcr ve aşı dayatmalarına karşıyız. O nedenle herkesi ellerinde al bayrağımızla çoluk çocuk miting alanına bekliyoruz'' açıklamasında bulundu Ve Valilik izin belgesini kamuoyuyla paylaştıklarını belirtti!

İşte izin belgesi:

E-1Lu0QXoAYa2qZ

Abdurrahman Dilipak'da İstanbul Valiliği'nin izin belgesini Twitter hesabı üzerinden takipçilerine paylaştı:

Bahsi geçen açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

''Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Maltepe Kaymakamlığı'nın izinleriyle 11.09.2021 tarihinde Maltepe Miting Alanı’nda 'Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor' konulu bir miting düzenleneceği yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu etkinliğin düzenlenmesi için izin verilmesi talebiyle Anadolu Birliği Partisi tarafından 23.08.2021 tarihinde Kaymakamlığımıza yapılan başvuruya; toplu yapılacak etkinliklerin Covid-19 virüsünün bulaş riskini artıracağı ve salgınla mücadele çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmemiştir.''

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@