Fransız vekil Mélenchon'dan Macron'a ağır sözler

Fransız milletvekili Jean-Luc Mélenchon, Cumhurbaşkanı Macron için önce “Macron en büyük yabancı düşmanı' dedi. Ardından sözlerinin ağır olduğunu itiraf etti.

Fransız vekil Mélenchon'dan Macron'a ağır sözler
Jean-Luc Mélenchon, protesto gösteri sırasında, Fransa Cumhurbaşkanına karşı “Macron en büyük yabancı düşmanı “dedi. Daha sonra pişman olan Mélenchon, söylediklerinin ağır olduğunu itiraf etti.

Jean-Luc Mélenchon ağır olduğunu itiraf ettiği bu cümle, ülkede bazı rahatsızlıklara neden oldu. Mélenchon, aynı akşam kendini Cumhurbaşkanı Emmanuelle Macron'un yanında bulduğunda, özeleştirisini yapmıştı.

Emmanuel Macron ve Angela Merkel arasındaki toplantı vesilesiyle Marsilya'daki bir gösteri sırasında, Fransa milletvekili, iki devlet başkanı tarafından yürütülen Fransa'nın göç politikası ve ekonomik politikaların sonuçlarını eleştirdi ve yorum yaptı. Fransız vekil, "Macron ve Merkel, tüm Afrika'yı sefalete itip sonrada bizler hümanistiz fikrini basına empoze ediyorlar fakat hiçte değiller.”dedi.

Aynı günün akşamında, bu suçlamayla ilgili söyledikleri hatırlatıldığında fazla agresif değildi ve söylediklerini hatırlamak istemedi.

Macron kısa bir sessizlikten sonra konuya ilişkin ilk tepkisini dile getirdi ve “Buna inanmıyorsunuz değil mi? Bu beni şaşırtıyor, o benim düşmanım değil Marsilya'da belki biraz abarttı.” dedi.
Başkanın ayrılmasından sonra, Mélenchon "Bunu nasıl söylediğimi hatırlamıyorum” diyerek tepki verdi. Hemen ardından TF1 mikrofonuna, söylediklerinden dolayı eleştiri oklarının kendisine döndüğünü söyleyen Mélenchon “siz gazetecilere doğru kelimeleri arıyorum.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5