Tunus petrol şirketi Pétrofac'ta yolsuzluk şüpheleri

7 eylül 2018 de açılan Sfax’daki, I Watch’un bölge ofisi henüz tam olarak çalışmaya başlayamadı. Sivil toplum örgütünün hukuk danışmanı Intissar Arfaoui'ye göre, petrol şirketi Petrofac'ın, taksi izinleri ve Sfax'taki dijital kütüphanesini içeren birçok yolsuzluk vakası var.

Tunus petrol şirketi Pétrofac'ta yolsuzluk şüpheleri
7 eylül 2018 de açılan Sfax'daki, I Watch'un bölge ofisi henüz tam olarak çalışmaya başlayamadı. Sivil toplum örgütünün (STK) hukuk danışmanı Intissar Arfaoui'ye göre, petrol şirketi Petrofac'ın, taksi izinleri ve Sfax'taki dijital kütüphanesini içeren birçok yolsuzluk vakası var.

STK hukuk danışmanı, “Bu tarz yolsuzluk ve ihmallerin olmaması için sebepleri iyice araştırıp görevimizi ifa edeceğiz diyerek” güvence verdi.

Hukuk Müşaviri Intissar Arfaoui, Petrofac arşivlerine erişimde izin sorunları olduğunu belirtti. Araştırma şu an devam ediyor. Arfaou, istismarların olmaması için gerekli izinleri alarak geniş çaplı araştırma yapmak gerektiğini belirtti. 2011 yılında izinleri almak için başlattığı süreç 2014 yılında tamamalanabildi.

Aynı bağlamda, hukuk danışmanı bazı kurumlarda bilgiye erişim zorluğunu kınayarak "Bu, araştırmalarımızın düzgün çalışmasını etkiliyor.” dedi.

Intissar Arfaoui, bazı kurumlarda bilgiye erişimlerinin ve zor olduğunu ve bu bilgilere ulaşmalarının birkaç ayı bulabileceğini açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5