Yıllar önceden bugüne, böyle ışık tuttu!

Merhum Mahmud Esad Coşan Hocaefendi'nin yıllar önce gerçekleştirdiği bir sohbette bugüne ışık tutan çok önemli ifadeleri olduğu ortaya çıktı. O günlerden bugüne milli ve yerli ekonomi vurgusu yapan merhum Esad Coşan şüpheli bir kaza sonucu vefat etmişti! İşte o sohbetten çarpıcı bir kesit!

Yıllar önceden bugüne, böyle ışık tuttu!
Coşan hocadan 'millilik' vurgusu... Yıllar önce bugüne böyle ışık tuttu!

4 Şubat 2001 tarihinde, damadı Prof.Dr. Ali Yücel Uyarel ile bir cami açılışı yapmak için Grifit şehrine giderken, Avustralya'da geçirdiği ''şüpheli'' bir trafik kazası sonucu vefat eden Mahmud Esen Coşan hocanın yıllar önce gerçekleştirdiği bir sohbette yaptığı ‘yerli malı ve milli ekonomi’ vurgusu dikkat çekiyor!

TÜRKİYE BENİM CEBİMDİR

‘'Bir teklif sunuyorum, bundan sonra Türkiye’nin içinden olmayan hiçbir müesseseden alışveriş yapmamaya söz verin’’ ifadeleriyle açıklamalarına devam eden Coşan, ‘’Çünkü bu bir ekonomik savaştır. Karşıt silahı da budur. Bir lüks sabunu almayın. Bir şampuan almayın. Sırf banyodan milyarlar gidiyor. Bizi alıştırmışlar ve Türkiye onlar için çok büyük bir Pazar durumuna gelmiş. Bunun karşısında mücadele vermemiz lazım. Türkiye benim kesemdir, cebimdir. Bunun içine giren benimdir, buradan dışarıya kaçan benim cebimden kayıptır. Onun için bunların hepsinin karşısına tedbir almalıyız.’’ diyerek adeta günümüze ışık tuttu.YILLAR ÖNCESİNDEN GÜNÜMÜZE IŞIK TUTTU!

Türk ekonomisine karşı yürütülen savaşın ayyuka çıktığı günümüzde, rehber olması açısından çok büyük önem taşıyan Coşan’ın ifadeleri, milli bir söylem olarak yıllar öncesinden gelerek bugün de karşımıza çıkmayı başardı.

Haber Vakti-Özel
Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER