Mardin Midyat’ta down sendromlu İbrahim’e doğum gününü sürprizi

Mardin'in Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, ilçede yaşayan down sendromlu 11 yaşındaki İbrahim Özcan'ı evinde ziyaret ederek, doğum gününü kutladı, bisiklet hediye etti.

Yaşam 13.07.2021 - 16:17 13.07.2021 - 16:54

AK Partili Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, down sendromlu İbrahim Özcan’ı Bağlar mahallesindeki evinde ziyaret ederek, doğum günü kutladı.  Doğum günü pastasını ve en büyük arzusu olan bisikletini alarak kardeşleri ve arkadaşlarıyla birlikte yeni yaşını kutladı.  Bisiklet sürmesine yardım etti. Pastayı birlikte kesip paylaştılar.

Belediye Başkanı Veysi Şahin, kendilerin e ulaşan down sendromlu İbrahim’in doğum gününü kutlamaya geldiklerini ve sürpriz yapmak istediklerini söyledi. Başkan Şahin, Midyat Belediyesi olarak her zaman down sendromlu ve engellilerin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Down sendromlu İbrahim’in annesi Saime Özcan ise, Belediye Başkanı Veysi Şahin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Şahin’in doğum günü ziyaretinin ardından apartman sakinleri ile hatıra fotoğrafı çekti. Gençlerle sohbet ederek sorun ve taleplerini aldı.

Yorumlar