Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında toplanan Bilim Kurulu Toplantısı son kez düzenlendi, kapalı alanlardaki maske takma zorunluluğunun kaldırıldığı duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu, alınan kararları duyururan Cumhurbaşkanı Erdoğan kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı.

ÖNEMLİ KARARLARIN ÇIKMASI BEKLENİYORDU

Omicron varyantıyla birlikte rekor kıran vaka sayılarının ardından Kovid-19, geçirdiği çeşitli mutasyonlarla birlikte gücünü önemli derecede kaybetti. Vaka sayıları her geçen gün düştü. Tüm dünyada normalleşme adımları atılmaya başlandı. Türkiye'de de maske zorunluluğu başta olmak üzere birçok kısıtlamadan vazgeçildi. Bu toplantının ardından ise yeni kararların da açıklanması bekleniyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya Başbakanı Nehammer ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya Başbakanı Nehammer ile telefonda görüştü

Ayrı zamanda Sağlık bakanı Fahrettin Koca Bilim kurulunun son kez toplandığını twitter adresinden duyurmuştu.

'HAYIRLI KARARLAR'

Bakan Koca, daha önce Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının 27 Nisan Çarşamba yapılacağını kaydetmişti ancak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hayırlı kararları çarşambaya bırakmayalım, salı günü toplanalım. Bilim Kurulu, beklenen toplantısını yarın yapıyor." ifadelerini kullandı.