'Mehmet Akif Ersoy Haftası' resmen ilan edildi! İşte o tarih...

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 20-27 Aralık tarihleri arası bundan böyle Mehmet Akif Ersoy haftası olarak anılacak. Değişikliğe ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Milli Şairimizin torunu Selma Ersoy Argon, "Bu yönetmelikle Mehmet Akif sevgisi tamamlanmış oldu." dedi.

Kültür-Sanat 25.09.2019 - 15:00 25.09.2019 - 15:00 Bülent Deniz

Milli Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'un ailesi tarafından 19 Aralık’taki ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan talep edilen istekler birer birer gerçekleşti. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 20-27 Aralık tarihleri Mehmet Akif Haftası olarak anılacak. Merhum Ersoy'un ailesi heyetin doğal üyesi olacak ve etkinliklerin koordinasyonunu da devlet adına Milli Eğitim Bakanlığı yürütecek.

"MEHMET AKİF SEVGİSİ TAMAMLANMIŞ OLDU"

Milli Şairimizin torunu Selma Ersoy Argon, yapılan değişikliklere ilişkin açıklamasında “Eski yönetmelikte bir sevginin ürünüydü. Ancak şimdi bu değişiklikle sevgi tamamlanmış oldu. Ailemiz bu yürütme kurulunun doğal üyesi sayıldı. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımıza ve bu çalışmada emeği geçen bürokratlara ailemiz adına kalbi şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

"DAHA GÜR BİR SEDA İLE ANLATACAĞIZ"

"Bu değişiklikle tüm okullarımızda Mehmet Akif’i, onun bağımsızlık ve hürriyet anlayışını, imanını ve milli şuurunu gençliğimize daha gür bir seda ile anlatabileceğiz." diyen Argon, şunları söyledi:

"Asım’ın nesli, işte bu mesailerin meyvesi olarak yetişecektir. Milli şuurumuzun idrakinde bir neslin inşası için yapılan bu çalışmaları takdir ediyorum. Ailemiz, Sebilürreşad Dergisi ve Derneği, Akif-Der heyeti ve bizlerle gönül bağı içinde olan tüm şair, yazar ve düşünce insanlarımızla Akif’in Anadolu ülküsüne ve Asım’ın neslinin yetişmesi yolunda yürütülen çalışmalara sahada destek vereceğimizi belirtmek istiyorum. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza tekraren kalbi şükranlarımı sunuyorum."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@