Mehmet Akif Yılmaz: İstanbul Sözleşmesi'nin asıl niyeti ayrıntıda gizli!

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi hakkında çarpıcı detayları sosyal medya hesabından paylaştı. Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi'nin esas niyeti ayrıntıda gizli vurgusunda bulundu.

Dosya 08.07.2020 - 15:23 08.07.2020 - 15:23

Hayata geçtiği günden beri tartışma konusu olan İstanbul Sözleşmesi hakkında AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz dikkat çeken detaylar paylaştı. 

ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR

''Bu sözleşmeyi okuduğunuzda “Kadına Şiddet” vurgusu sizi aldatmasın. Her türlü şiddetin önlenmesi için gerekli kanuni düzenlemeler yapmak TBMM’nin en asli görevidir.'' ifadelerini kullanan Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi hakkında 'Şeytan ayrıntıda gizlidir'' vurgusunda bulundu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NİN 12. VE 14. MADDESİ

Madde 12 – Genel yükümlülükler

1. Taraflar, ... Kadınların ve erkeklerin toplumsal olarak klişeleşmiş rollerine dayalı ön yargıların, törelerin, geleneklerin ve diğer uygulamaların kökünün kazınması amacıyla kadınların ve erkeklerin sosyal ve kültürel davranış kalıplarının değiştirilmesine yardımcı olacak tedbirleri alacaklardır.

Madde 14 – Eğitim

1 Taraflar, yerine göre, tüm eğitim seviyelerinde resmi müfredata, kadın erkek eşitliği, TOPLUMSAL KLİŞELERDEN ARINDIRILMIŞ TOPLUMSAL CİNSİYET ROLLERİ, .... gibi konuların ... dahil edilmesi için gerekli tedbirleri alacaklardır.”

DİN, KÜLTÜR, GELENEK VE NAMUS KADINA ŞİDDET OLARAK SUNULUYOR

Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi'nin 12. ve 14. maddesini işaret ettiği açıklamada, ''Sözleşme, amacını “Kadına Şiddet” maskesi altında net ifade ediyor; Toplumsal değerlerin kökünü kazımak, kadın-erkek dışında cinsiyet rollerini meşrulaştırmak istiyor. Kadına şiddeti engelleyecek kültür, din, gelenek ve namus gibi mukaddes kavramlarımızı Kadına Şiddetin gerekçesi olarak sunuyor. Sadece bu iki madde, bu sözleşmenin iptali için yeter sebeptir. Sözleşmenin iptalinin veya bu maddelerin kaldırılmasının gerekli olduğunu ifade eden Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'u tebrik ediyor, bu konuda atılacak her adımı destekliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

MECLİSTE EŞCİNSEL LOBİYİ ELEŞTİRMİŞTİ

Daha önce 'eşcinsel lobi'sine karşı mecliste yaptığı konuşmayla takdir toplayan Yılmaz, 5G üzerinden yaşanan tartışmalar hakkında da ''Kaygılar var, kamuoyu bilgilendirilmeli'' ifadelerini kullanmıştı.

HaberVakti

Yorumlar (2)