Mehmet Akif Yılmaz, 'siyasi cinayetler' söyleminin arkasındaki gizli gerçeği ortaya koydu

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'siyasi cinayetler' açıklamasının ardındaki gerçeği böyle işaret etti.

Siyaset 13.10.2021 - 12:58 13.10.2021 - 13:14

Yaptığı basın açıklamaları ve sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çeken açıklamalarda bulunan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler' açıklamasının arkasında yatan nedenleri bir bir sıraladı.

'MİLLET İTTİFAKI'NDA TEHDİDE VARAN ANLAŞMAZLIKLAR'

Seçim yaklaştıkça muhalefet ittifakı içinde tabanları zıt olan partilerin pazarlıklarının da kızıştığını söyleyen Yılmaz, “Kılıçdaroğlu’nun siyasi suikast iddiası ne anlama geliyor? Millet İttifakı'nda Cumhurbaşkanı adayını belirlemede ucu tehdide varan anlaşmazlıklar mı baş gösterdi? Suikast iddiasının detayını vermek istemeyen Kılıçdaroğlu neden çekiniyor?” ifadelerini kullandı.

'KILIÇDAROĞLU TEHDİT Mİ EDİLİYOR?'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının arkasındaki gerçeği sorgulayan Yılmaz, “Bilindiği üzere Kılıçdaroğlu, açıklamaları ile İmamoğlu’nun adaylığının önünü tıkamıştı. Akşener’in Başbakan, kendisinin de Cumhurbaşkanı olması üzerinde anlaştığı kanaati oluşmaya başlamıştı. CHP, HDP, İP ve SP’ye ittifak yaptırabilen odaklar, Erdoğan’ın karşısında zayıf gördükleri Kılıçdaroğlu’nu adaylıktan çekilmesi için tehdit mi ediyorlar?” dedi.

'SİYASET DIŞI YÖNTEMLER'

Millet İttifakı'nda kaynayan kazanı işaret eden Yılmaz, “Yahut bu ittifakın içinde, siyaset dışı yöntemleri, terör ve şiddeti benimsemiş PKK bağlantılı HDP ve Kaftancıoğlu’nun birlikte çalıştığı odaklar tarafından, İstanbul’da uyumlu çalıştıkları İmamoğlu’nun adaylığının önünü açmak için bir tehdit mi söz konusu? Kendisini kasetle Genel Başkan yapan odaklar (FETÖ), yaptıkları lobi faaliyetleri ile ABD’de Ülkü Ocaklarının terör örgütü listesine alınması için eşzamanlı olarak harekete geçtiler.” ifadelerini kullandı.

'FATURAYI HÜKÜMETE KESEREK BİRİLERİNİN ÖNÜ MÜ AÇILACAK?'

Asıl plana dikkat çeken Yılmaz, “Olası bir suikastı hükümete yakın çevrelerin üzerine yıkıp bir taşla üç kuş vurmayı mı planlıyorlar? Faturayı Hükümete kestirip yıpratmak. İmamoğlu’nun adaylığının önünü açmak. CHP’yi mağdur duruma düşürüp siyaseten güçlendirmek. TC Devleti Savcıları harekete geçmeli, iddiaların detayları üzerine gitmeli, gerekli tedbirler alınıp bu karanlık, kirli oyun bozulmalıdır.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar