Mehmet Akif'in torunundan Erdoğan'ın İstiklal Marşı sözlerine destek

Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Ersoy Argon'dan Cumhurbaşkanı ve Erdoğan'ın "İstiklal Marşı" ile ilgili sözlerine destek geldi.

15.03.2018 - 14:35 15.03.2018 - 14:35
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 46. Muhtarlar Toplantısı'nda İstiklal Marşı’nın bestesinin yeniden ele alınması gerektiğine ilişkin bir çağrıda bulunmuştu. Mehmet Akif’in torunu Selma Ersoy Argon, Erdoğan’ın İstiklal Marşı sözlerine karşı çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “En büyük üzüntüm bu emsalsiz marşın (İstiklal Marşı) hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamış olmasıdır. O beste ile güftenin birbirini tamamlaması çok önemlidir. Burada bestekarlara büyük iş düşüyor. Temenni ediyoruz ki o da çıkar” demişti.

İstiklal Marşı çıkışına Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon, “Bugün İstiklâl Marşı’nın yeni nesillerce daha iyi idrak edilmesi için biz büyük bir gayret gösteriyoruz” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Ben 73 yaşında Anadolu yollarında gençlerle buluşmalara gidiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da İstiklâl Marşımızın iyi anlaşılması için büyük gayretler sarf ettiğini çok iyi biliyoruz. Dedem Mehmet Akif Ersoy’un daha iyi anlaşılması için verdiği talimatları da biliyoruz. Kahraman ordumuz, kahraman Mehmetçiğimiz Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı ile destan yazarken, Sayın Cumhurbaşkanımız ülkemizin bekasına yönelik tüm tehditlerle mücadele ederken Mehmet Akif’in İstiklâl Marşımızda belirttiği ruh olan, ‘Doğacaktır sana va’ettiği günler Hakk’ın/Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın’ çizgisinden sapmayacağını biliyorum.

Allah bu millete bir daha ne güftesi ile ne bestesi ile yeniden İstiklâl Marşı yazdırmasın. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda bana hak vereceğine yürekten inanıyorum.”

Yorumlar