Menzil Cemaati’ne bağlı Semerkand Vakfı, Beşir Derneği, GENÇKON ve TUMSİAD’ın ortak imzasıyla yayımlanan açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı’na destek verileceği belirtildi.

Açıklama metninde tam olarak şu ifadeler yer aldı:

Son yıllarda dünyada yaşanan koronavirüs pandemisi, Rusya-Ukrayna Savaşı ve küresel enflasyonist ekonomik koşulların ülkemizdeki olumsuz etkilerinin üzerine Türkiye tarihinin en büyük afeti eklendi. Güzide ülkemizin; afetzede kardeşlerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılaması, kentsel dönüşüm başta olmak üzere bütün gerekli afet tedbirlerini alması, büyümesi, zenginleşmesi ve daha da güçlenmesi gerekiyor.

Cumhur İttifakı, 4 parti olarak ittifak protokolünü YSK'ye sundu Cumhur İttifakı, 4 parti olarak ittifak protokolünü YSK'ye sundu

Biz bunun için istikrara ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Net hedeflerin hızlıca ve kararlılıkla hayata geçirilebilmesi adına geçtiğimiz kritik dönemin tecrübesini önemsiyoruz. Bu vesileyle hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili genel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı destekliyoruz."