Meral Akşener, 28 Şubat kararlarını uygulayacağını kararlılıkla vurgulamış!

28 Şubat'ın yaşandığı karanlık sürecin önemli aktörlerinden birisi olan dönemin İçişleri Bakanı Akşener'in alınan kararları uygulamak için elinden geleni yapacağını açıkladığı görüntüler ortaya çıktı.

Siyaset 19.08.2021 - 17:44 19.08.2021 - 17:57

Dindar vatandaşlara görülmemiş baskılar uygulanan 28 Şubat sürecinde İçişleri Bakanı olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 32. Gün programında merhum gazeteci Mehmet Ali Birand'a yaptığı açıklamalar tekrar gündeme geldi.

32. Gün programında Akşener ile Birand arasında şu diyalog geçti:

Akşener: Ben imza attım Milli Güvenlik Kurulu kararlarına, orada katılanlardan birisi olarak. Gönülden inanıyorum, uygulanacak. Uygulanması gerektiğine de gönülden inanıyorum. Eğer bir rezervim olsaydı orada konuşurdum.

Birand: Uygulanmasa bırakır mısınız hükümeti?

Akşener: Başka çaresi yok, uygulanacak!

Birand: Uygulanmadığını gördüğünüz takdirde istifa eder misiniz?

Akşener: Şimdi bakın, İçişleri Bakanı olarak ben, benim görev alanıma düşen ki, büyük bir çoğunluğu da bize düşüyor bu işin. Milli Güvenlik Kurulu kararlarının Milli Eğitime düşen var, Diyanet'e düşen var, Adalet Bakanlığı'na düşen var. Şimdi Adalet Bakanlığı çalışıyor. Onlar da bir genelde yayınladı. Ben uygulamayacağım. Milli Güvenlik Kurulu kararları uygulanacak.

Birand: Kıyafet yasası mesela en kolay uygulanacak olan.

Akşener: Evet

Birand: Ve bir tülü uygulanamıyor.

Akşener: Uygulanacak, göreceksiniz uygulanacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@