Mercedes Kadir hayatını kaybetti

Malatya'nın sevilen siması 'Mercedes Kadir' lakaplı Fatih Kaydı vefat etti.

Gündem 18.04.2020 - 23:39 18.04.2020 - 23:39

Arabası zannettiği 3 metrelik sopayla Malatya caddelerinde gün boyu dolaştığı için vatandaşların "Mercedes Kadir" lakabını taktığı 34 yaşındaki Fatih Kaydı bu akşam saatlerinde rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede vefat etti. 

Son olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi'ne balmumundan bir heykeli yapılarak konulan Fatih Kaydı'nın ölüm haberini Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit paylaştı.

Akşam evde rahatsızlanınca ambulansla Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtilen ‘Mercedes Kadir'in yapılan tüm müdahalelere rağmen vefat ettiğini açıklayan Muhtar Yiğit, “Ah Mercedes Kadirim ah. Bir güzel gülüşün birde tertemiz kalbin kaldı. Mercedes Kadir’imizi kaybettik, Malatya'mızın ve sevenlerinin başı sağ olsun” dedi. 

MERCEDES KADİR KOAH HASTASIYDI

Uzun süredir KOAH hastası olan Kaydı, geçtiğimiz aylarda yine rahatsızlanmış ve hastanede uzun süre tedavi altında kalmıştı.

Kaydı'nın vefat haberinin ardından siyasetçisinden, bürokratına birçok isim sosyal medyada üzüntülerini dile getirirken, çok sayıda Malatyalı da vefat haberinin ardından başsağlığı dileklerini iletti.

Yorumlar