Formula 1 sezonunun son yarışında şampiyonluğu Verstappen'e kaptıran Hamilton yeni bir açılmayla bir kez daha gündem oldu.

İngiliz pilot Mercedes'e 8. dünya şampiyonluğunu mahkemede kazanmak istemediğini söyledi. Mercedes yaptığı açıklamayla Adu Dabi'de verilen tartışmalı karara karşı temyizden vazgeçtiğini açıkladı.
 

Neler yaşanmıştı?

Final yarışına Max Verstappen ile Sir Lewis Hamilton puan puana girmişti. Son saniyelerine kadar heyecanın dorukta olduğu mücadeleyi Max Verstappen kazanmış ve Formula 1'de ilk kez dünya şampiyonu olmuştu. Hamilton ise 8. şampiyonluk için çıktığı yarışı kaybetmiş ve 'Formula 1'in en fazla yarış kazanan pilotu' unvanını ele geçirememişti.

Yarışta FIA'nın aldığı kararlar ve kural kitabı büyük tartışma konusu olmuştu. FIA, Hamilton ve Verstappen arasındaki tur bindirilmiş araçların turlarını geri almasına ve sonrasında sürüş aracının çekilmesiyle son turun yarışılmasına karar vermişti.

Ayrıca Büyük Britanyalı pilotun, rakibi tarafından geçilmesinin ardından "Bu yarış manipüle edildi dostum." ifadelerinin kullandığı, ancak canlı yayın yapan F1 radyosunun yayınlanmadığı, sadece Hamilton'un canlı ses kaydını alan kendi kanalında duyulduğu iddia edilmişti. Formula 1 ise iddialara ilişkin yanıt vermemişti.