Merhumun ifadelerini paylaştı! 'AK Parti'ye gönül vermiş dallar birer birer kırılıyor!'

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, geçtiğimiz günlerde ofisinde müvekkilinin eşi tarafından öldürülen Avukat İbrahim Ergin'e köşesinden rahmet dileyerek, merhumun AK Parti Aksaray Teşkilatı'nda yaşananları dile getirdiği sosyal medya paylaşımlarına yer verdi.

Gündem 02.05.2019 - 14:51 02.05.2019 - 14:51

Avukat İbrahim Ergin, 29 Nisan'da avukatlık ofisinde boşanma davası açtığı müvekkilinin eşi tarafından öldürülmesinin ardından usta yazar Abdurrahman Dilipak ''Memleket Apartmanı'' başlıklı yazısında konuyu gündeme getirdi. 

İşte Dilipak'ın o yazısı:

Cola reklamını görmüşsünüzdür, başörtülü ve gökkuşağı rengi saçlarıyla, sakallı ve pop kıyafeti ile herkes Ramazanda da Cola sofrasında iftarın keyfini çıkarıyor. Ne güzel değil mi, farklı ve bir aradalar. Zemzem ve rakı eksik sofrada. Bir sonraki Ramazana helal bira, helal şarap, helal şampanya, sonra “Nane Likörü” ile başlarız.

Ben bugün, bir suikast sonucu dar-u bekaya göç eden bir “fani”nin Twitter hesabından seçime dair bir “Memleket manzarası” sunmak istiyorum size. Hem de ölümüne AK Partili genç bir hukukçunun Twitter hesabından. Kim bilir belki de o bir “ölü” değil, “şehid”dir. Allah rahmet eylesin.

Genç avukatın ölüm sebebi de ilginç: Aksaray’da çiftçi Abdurrahman Düzgün, eski eşinin boşanma davası avukatı Av. İbrahim Ergin’i ofisinde göğsünden tabancayla vurarak öldürdü. Aynı silahı başına dayayıp ateşleyen A. Düzgün, ağır yaralı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olay, 29.4.2019 günü saat 12.30 sıralarında Eski Sanayi Caddesi’ndeki ofiste meydana geldi. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Allah rahmet eylesin.

Onun şahitliğine şahitlik etmek istedim. Aşağıdaki satırlar, 2018’den bu güne Twitter’da ağırlıklı olarak AK Partinin süreçteki durumunu sorgulayan cümleler. O diyor ki: “Kişinin sahip olduğu inanç, değer ve yargılarını bildikten sonra, nasıl davranacağını tahmin etmek zor değildir. Özellikle son dönemde Ak Partide yapılan yanlışlıklar mevcut. Fakat hiçbir sebep Ak Parti içinden çıkacak yeni bir oluşumun gerekçesi olamaz. Kaybettim diye mücadele bırakıldığı zaman asıl kayıp anı başlamıştır. Mesele; neden kaybettim muhasebesini yaparak, ihlasla daha da gayretle çalışmaktır. Gemi su almaya başladı mı, fareler gemiyi terk etme planları yaparmış. Şaşırdık mı, elbette değil. Sorun farelerin zamanında el üstünde tutulmasıydı... Gün, yanlışlıkları devamlı konuşmaktan daha önemlisi olan, hatalarımızdan ders alıp ileriye dönük çalışmalarda aynı hataları tekrar etmemektir...''

Yorumlar