Merkel’den, Koronavirüs’ e karşı aşı geliştiren Türk Doktorlara Övgü

Almanya şansölyesi Angela Merkel, BioNTech'in kurucularından Türk göçmenlerin çocukları olan Prof. Dr. Şahin ve eşi Dr. Türeci'nin Kovid-19'a karşı aşıyı bulmalarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sağlık 07.12.2020 - 23:20 07.12.2020 - 23:20 Bülent Deniz

Angela Merkel, Almanya'da Türkçe ve Almanca yayın yapan Metropol Fm'e yaptığı açıklamada , "Aşıyı bulan kişilerden Türk kökenli Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr.Özlem Türeci olmasından ve BioNTech ile Pfizer’da aşı için temel bilimsel katkıyı yapmalarından dolayı çok mutlu oldum." dedi.

BioNTech şirketinin yaptığı aşının ocak ayı başında Avrupa ülkelerinin de kullanılabileceğini ifade eden Angela Merkel, Kovid-19 salgınının önüne geçmek için toplumun neredeyse yüzde 70'inin bağışıklık kazanması gerektiğine değindi.

Angela Merkel, "İnsanlara aşı yapmak aylar sürecek. Öncelikle yaşlıların ve sağlık çalışanlarının korunması gerekiyor. 2021'in ikinci yarısında ise daha fazla aşı olacak fakat kış aylarını düşündüğümüzde yeterli sayıda aşı olmayacak." dedi.

Koronavirüs salgını sebebiyle olağan üstü bir kış dönemine girildiğini belirten Angela Merkel, halkın alınan önlemlere daha fazla uymalarının çok önemli olduğuna değindi.

Kovid-19'a karşı söylenilen komplo teorilerine de yanıtlayan Angela Merkel, İspanyol gribi salgını döneminde de bazı kişilerin bunlar gibi söylentiler çıkardığını hatırlattı.

''TÜRKLERİN AİLEYE VERDİĞİ ÖNEMİ BİLİYORUM''

Türkiye'de ailelere ne kadar önem verildiğini bildiğini ifade eden Angela Merkel, "Türklerde aile büyüklerine saygı çok yüksek ancak büyükleri özellikle korumak gerekli. Türkiye'de aileye ne kadar önem veriliyor biliyorum. Toplumda bağışıklık kazanılsa bile belli bir süre daha sevdiklerimizle mesafeyi korumak zorundayız." diye konuştu.

MERKEL DAHA SERT ÖNLEMLER İSTİYOR

Alman medyası, Angela Merkel'in enfeksiyon vaka sayılarını düşürmek amacıyla alınan kısıtlamalara ekstra tedbirler getirmek istediğini iddia etti.

Yorumlar
İlluminati’nin büyük sırrı Anadolu'da ortaya çıktı! Rothschild ve Rockefeller aileleri bu tapınağı görmeye geliyor...
Covid-19 sonrası ülkede büyük panik! Havana Sendromu görülmeye başladı...
Cumhuriyet'in 'din düşmanlığı' dinmiyor: 'Dinci dernekler ülkeyi sardı'
Anastasiadis, Türkler'i tehdit etti!
Başörtülü kadına çirkin saldırı: 'AK Parti'nin köpeğisin, kapalısın diye namuslu musun?'
Medyascope'u fonlayan vakfın başkanı TSK'nın gizli bilgilerini ABD için istemiş!
Ruşen Çakır'ın 2005 yılında yaptığı haber, başına geldi!
Yunanistan’da aşı karşıtları polisle karşı karşıya geldi
'Çocuk haczi ve genç evlilik sorununa karşı 4 maymunu oynamayın'
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@