Metiner'den Akşener yorumu! 'Davutoğlu ile dalga geçiyor'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in skandal açıklamasına AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner’den farklı bir yorum geldi. Metiner, “Cak cak edebiyatıyla kurulan Gelecek Partisi için Meral Akşener 20 milletvekili vereceğini söylemesi bir ironidir, dalga geçiyordur” dedi.

Gündem 14.12.2019 - 13:54 14.12.2019 - 13:54

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı televizyon programında "Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kuracağı partiler sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?" sorusuna "Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim" şeklinde cevap verdi.

Bunlara 20 değil 2 milletvekili dahi verilmez

Akşener'in bu skandal açıklamasıyla ilgili bir değerlendirmede AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner’den geldi. Metiner Yeniakit’e yaptığı açıklamada, “Cak cak edebiyatıyla kurulan partinin adı Gelecek Partisi’dir. Meral Akşener bunlarla dalga geçiyor, kendisinin kaç milletvekili var ki? Sanıyorum ironi yapıyor. Bunlara 20 milletvekili verilmez 2 milletvekili bile fazla” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise, Meral Akşener'in açıklamasını talihsizlik olarak belirtirken, “Çok talihsiz bir açıklama. Milletvekili milletin vekilidir. Alınıp-satılmaz” dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@