Metiner'den Saymaz'a sert cevap! 'Benimle konuşurken...'

Tarafsız Bölge programında Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in sözlerini sürekli kesen Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz’a tepki göstererek ‘herkese karşı haddinizi aşan bir üslup kullanabilirsiniz ama benimle konuşurken haddinizi aşmazsanız çok sevinirim’ dedi.

Gündem 07.01.2020 - 13:09 07.01.2020 - 13:09

Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında Mehmet Metiner ve İsmail Saymaz, AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan konusunda tartıştı.

İsmail Saymaz, Mehmet Metiner’in konuşmasına müdahale ederek haddini aştı.

Mehmet Metiner, Davutoğlu ve Babacan ile ilgili konuda şunları söyledi,

"Biz bizden ayrılanları eleştirirken başkalarını da onları bizlere karşı savunmalarının nasıl bir şark kurnazlığı olduğunu da söylememize gerek yok. Bu akşam onu yapmayacağız. Kendi kendilerini savunurlar tezler ortaya koyarlar o tezler üzerinden konuşuruz. Parti kurmaya hakları vardı ayrıldılar kurdular yani. Bizim de onları eleştirmeye hakkımız var."

"17-25 Aralık’tan itibaren nasıl bir ciddi siyasal kırılmanın yaşandığını hepimiz biliyoruz. Davutoğlu projesi AK Parti’yi Erdoğan’sız bırakma projesidir."

Davutoğlu projesine ilişkin ifadelerine devam eden Metiner,

"Şimdi bunu söylersem belki CHP’yi çok daha savunduğundan çok daha fazla artık Davutoğlu-Babacan’ı savunma meraklısı olan arkadaşlarımız hemen ‘niye böyle diyorsunuz?’ diye onları savunmaya kalkışırlar, hiç bu polemiklere girmek istemiyorum" dedi.

Metiner’in bu açıklamalarına müdahale eden İsmail Saymaz, ‘şark kurnazlığı ifadesi doğru değil’ dedi.

Mehmet Metiner İsmail Saymaz’a cevap vererek, "siz neden üzerinize alındınız" dedi.

Mehmet Metiner İsmail Saymaz’a, "Sizi kastederek konuşmuyorum, kendinizi bu kadar merkeze almanıza gerek yok. Ben konuşurken hiçbir lafınızı kesmedim, ben üslubumu nasıl ayarlayacağıma kendim karar verebilirim. Herkese karşı haddinizi aşan bir üslup kullanabilirsiniz ama benimle konuşurken haddinizi aşmazsanız çok sevinirim" dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@