MHP'den Babacan'a sert tepki! 'Babacancık' "Pensilvanya'nın yeni piyoncuğu"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, infaz düzenlemesi üzerinden partilerine 'iktidarın küçük ortağı' ifadesiyle eleştirilerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a sert tepki gösterdi.Ali Babacan için "babacancık" ifadesini kullanan Büyükataman, "Pensilvanya ve Kandil’in yeni piyoncuğu Ali Babacan’ın üslubu diğer piyonlarınkiyle şimdiden kesişmiştir." dedi.

Gündem 17.04.2020 - 20:53 17.04.2020 - 20:53

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın T24'te yaptığı açıklamalara MHP'den sert tepki geldi. 

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman sosyal medya hesabından Babacan'ı Pensilvanya ve Kandil'in yeni piyoncuğu olmakla suçladı. 

Babacan için "Babacancık" ifadesini kullanan Büyükataman, "Milliyetçi Hareket, senin ufkunun alamayacağı derecede büyüktür." dedi. 

Babacan'a 15 Temmuz gecesi 7 saat uzaklıkta bir ülkede olduğunu söylediğini hatırlatan Büyükataman "Orası neresi?" diye sordu sonra da "Nedense Amerika’nın doğusu dışında kalan yerler pek senin rotan gibi durmamakta. İnsanları neden suizanda bulunduruyorsun. Bu bilgi çok mu “mahrem” ki saklıyorsun?" dedi.

Babacan'ın 'şüphe dolu geçmişi' ile hiçbir zaman 'yeni' olamayacağını vurgulayan Büyükataman, "Türk milletine değil ancak ve ancak Türk milletinin düşmanlarının ümidi olduğu da böylece pekişmiştir."

Ataman'ın açıklamaları şöyle:

Pensilvanya ve Kandil’in yeni piyoncuğu Ali Babacan’ın üslubu diğer piyonlarınkiyle şimdiden kesişmiştir.
Babacancık! Milliyetçi Hareket, senin ufkunun alamayacağı derecede büyüktür. Kendine milletten başka efendi arayan diğerleri gibi sen de günün sonunda bunu tecrübe edeceksin

Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletinin beka mücadelesi verdiği bu süreçte herhangi bir pazarlığın içerisinde olmamıştır ancak senin kimlerle hangi pazarlıklar içerisinde bulunduğuna dair cevaplanması gereken sorular kamuoyunun vicdanında, kafasında tazeliğini korumaktadır.

Sahi 15 Temmuz gecesi Türkiye ile arasında 7 saat fark olan bir ülkede olduğunu söylemiştin ya… Orası neresi? Nedense Amerika’nın doğusu dışında kalan yerler pek senin rotan gibi durmamakta. İnsanları neden suizanda bulunduruyorsun. Bu bilgi çok mu “mahrem” ki saklıyorsun?

Her yerde görülebilecek olan “yediği kaba pisleyen, çıktığı evi taşlayan” güruhundan olan bu zatın şüphe dolu geçmişi ile hiçbir zaman “yeni” olamayacağı aşikâr olduğu gibi Türk milletine değil ancak ve ancak Türk milletinin düşmanlarının ümidi olduğu da böylece pekişmiştir."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@