Microsoft, Discord'u almak için kolları sıvadı! Önerilen rakam dudak uçuklattı!

Microsoft, 10 milyar dolarlık yeni bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Oyun dünyasında son yıllarda oldukça popülerleşen sesli ve yazılı iletişim uygulaması Discord'u satın almak isteyen Microsoft, çalışmalarına başladı.

Dünya 24.03.2021 - 17:13 24.03.2021 - 17:13

Microsoft, özellikle oyun dünyasında son yıllarda popülerliğini artıran ve 140 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan sesli ve yazılı iletişim uygulaması Discord’u satın almak için girişimlere başladı.

ABD medyasına göre; Microsoft, Discord için 10 milyar doları gözden çıkardı. Şirketler arasında görüşmelerin sürdüğü ifade edilirken; Discord’un satıştan ziyade şirketi halka açma seçeneğine daha sıcak baktığı belirtildi.

DISCORD NEDİR?

ABD’nin San Francisco kentinde 2015 yılında kurulan Discord, özellikle oyun dünyasında kullanıcılara video, ses ve metin yoluyla iletişim imkanı tanıyan bir uygulamadır. Ücretsiz olan Discord uygulamasının değerinin 7 milyarı bulduğu ifade ediliyor.

140 MİLYON AKTİF KULLANICI

250 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğu ifade edilen Discord uygulamasında 140 milyondan fazla da aktif kullanıcı buluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@