Son günlerde milletvekiline yakışmayacak hareketler gündeme geldi.

Kalkıp bizi koruyan gece gündüz canını ortaya koyan bir polise tükürülmesi, hakaret edilmesi yumruk atılması, hele bunu bir milletvekilinin yapması kabul edilebilir değil.

Bu ilk değil daha önce de bu tarz olaylar olmuştu.
Bir polis memuru gelip milletvekiline efendice "Yapmayın efendim siz milleti temsil ediyorsunuz." diyor ve o milletvekili ona kaba davranıp küfürlü bir şekilde cevap veriyor.

Bunu hangi milletvekili yapıyor TVlerde izliyoruz. Burada ismini zikretmeme gerek yok genellikle burada söz konusu olan üç partinin milletvekillerinde bu durumu görüyoruz. Bundan dolayı ve bu konuda milletvekili dokunulmazlığı diye bir şey olamaz.

Bu mutlaka suç olarak değerlendirilmeli. Polise kalkan el suçtur ve milletvekillerinin bu suçu göz göre göre vatan hainliğidir.

Hani bizi bir diktatör yönetiyordu? Eğer, Türkiye diktatörlük ile yönetilseydi bunlar terörü bu kadar aleni destekleyebilir miydi?

Arkasına sığındıkları terör örgütünün hamisi olarak mecliste elini kolunu sallaya sallaya geziyorlar.

Bizim bin yıllık bir devlet geçmişimiz devlet geleneğimiz var. Bu gelenekte vatana, devlete, millete ihanetin bedeli ise idamdır. Bu bir suçtur. Söz konusu idam mevzusunu şu an açmak istemiyorum. Ancak hoşgörü olarak görülemez . Bunun bir cezası olmalı.

Bu konu gündeme geldiğinde ne yapılıyor Mecliste görüşülüyor, fezleke veriliyor, milletvekili adaylığı dokunulmazlığı kalkacak mı kalkmayacak mı belli değil ölme eşeğim ölme bekle dur.

O süreçte bu milletvekilleri Büyük Millet Meclisi Başkanına gidip bir özür dilese, milletin karşısına çıkıp bir özür dilese neyse ama o da yok yine aynı şekilde terör örgütü hamiliğine devam ediliyor.

Kaldı ki bazı milletvekillerinin vatandaşların eleştirisine bile tahammülleri yok. Yine bir partinin milletvekili çarşıda pazarda gezerken bir vatandaşın kendisine yaptığı eleştiri üzerine o milletvekili vatandaşın annesine küfrediyor. Bu hadise daha eski bir haber ancak halihazırda daha geçtiğimiz günlerde polise yumruk atılması artık bu milletvekillerinin dokunulmazlıklarının sınırlandırılması konusunu ciddi olarak düşünmeyi, masaya yatırmayı gerektiriyor.

Benim yazım ne kadar ses getirir, ne kadar yönlendirici olur Allah bilir ancak ben bunu gündeme getirme sorumluluğu hissettim, bu nedenle yazdım.

Millet vekilleri olarak siz eğer milleti, vatandaşı temsil ediyorsanız, millet adına orda bulunuyorsanız efendi olun. Hatırlar mısınız bilmiyorum ama ben ogunhaber.com'da ilk yazımda ve o yazıma atfen yazdığım yazılarda "edep yahu" ifadesini kullanırdım.
Siz milleti temsil ediyor olabilirsiniz ama bu size her hakkı vermez ,edep yahu !

Kim olursa olsun hangi partiden olursa olsun milletvekilleri dokunulmazlıklarının kaldırılması ya da en azından sınırlandırılması lazım .
Bir vatandaş olarak bunu ben talep ediyorum ve ben imkanım yettiği kadar bu konuyu gündeme getirmeye gündemde tutmaya çalışacağım.

Allah'a emanet olunuz !