Yunanistan'ı son kez uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri, Yunan basınında bomba etkisi oluşturdu. Türkiye üzerinden kendileri için yaptıkları analize yer veren basın, BORA'nın menzilinin Atina’ya kadar ulaşabileceğine dikkat çekti.

CHP'li Aykut Erdoğdu'nun eski eşinin paylaştığı kayıt gündeme bomba gibi düştü CHP'li Aykut Erdoğdu'nun eski eşinin paylaştığı kayıt gündeme bomba gibi düştü

Yunanistan'ın, Ege Denizi'ndeki provokasyonları yerini ülkede korkuya bıraktı.... 

Uluslararası anlaşmalar gereği Yunanistan, silahlandırılmaması gereken adaları, uluslararası hukuku çiğneyerek askerlerle donattı.

Yunanistan'ın bu hareketlerine karşı en büyük uyarı ise geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi...

SON İHTAR
Yunanistan'ı son kez ikaz ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye davet ediyorum, şaka yapmıyorum, ciddi konuşuyorum. Yunanistan'ı pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden uzak durması, aklını başına alması konusunda ikaz ediyorum." ifadelerini kullandı. Bu uyarı sonrası Yunanistan medyasından hemen hemen her gün endişe manşetleri atıldı.

Gazetelerden televizyon kanallarına kadar Türkiye'nin olası operasyonları her gün ülke medyasında analiz edilirken, yerli SİHA'lardan sonra bir diğer milli üretim olan balistik füze sistemi BORA konuşuldu.

"BORA İLE ATİNA'YI VURABİLİRLER"

BORA'yı analiz eden bir Yunan televizyonu, adaları bu füze sistemiyle vurabileceğini dile getirip, BORA'nın menzilinin Atina’ya kadar ulaşabileceğine dikkat çekti.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNE YER VERDİLER

Türkiye'nin silah sistemlerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın operasyon için kararlılık sözlerini verip, Mavi Vatan haritasını gösteren Yunan televizyonunun bu analizleri, an itibarıyla ülkede büyük paniğe yol açıyor.