Milli maç için ülkesi Gine'ye giden Liverpool'un yıldızı Naby Keita darbeciler tarafından esir alındı!

Gine'de yaşanan askeri darbe İngiliz futbolunu da vurdu. Liverpool'un Gineli yıldızı Naby Keita, darbeciler tarafından esir alınırken ülkede mahsur kaldı.

Spor 06.09.2021 - 20:37 06.09.2021 - 20:41

Gine'de darbeciler Liverpool'un yıldızı Naby Keita'yı esir aldı! Futbolcuyu kurtarmak için görüşmeler yapılıyor06.09.2021 18:02

Gine'de yaşanan askeri darbe sonrası Liverpool'un yıldız futbolcusu Naby Keita ülkede mahsur kaldı. 2022 Dünya Kupası Afrika Elemeleri'nde oynanacak Gine-Fas maçı stat çevresinde duyulan silah seslerinin ardından iptal edilirken, Keita'nın darbeciler tarafından esir alındığı bilgisi alındı. İngiliz devi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Milli takım yetkilileri aracılığıyla kendisiyle temas halindeyiz. Keita'yı Liverpool'a getirebilmek için görüşmelerimiz sürüyor" sözlerini söyledi.

"GÜVENDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ"

Naby Keita'nın darbe sırasında esir tutulduğunun öğrenilmesinin ardından Liverpool kulübü bir açıklama yaptı ve Keita'yla iletişim halinde olduklarını belirtti. Açıklamada, "Milli takım yetkilileri aracılığıyla kendisiyle temas halindeyiz. Güvende olduğunu biliyoruz. Keita'yı Liverpool'a getirebilmek için görüşmelerimiz sürüyor" ifadeleri kullanıldı.

 "ÇOK GERGİN BİR GÜNDÜ AMA GÜVENDEYİZ"

Darbe, Gine'nin Fas'ı ağırlayacağı maçtan önce gerçekleşti.

Stat çevresinde silah seslerinin yükselmesi üzerine karşılaşma oynanamadı. Paris Saint-Germain'in Faslı futbolcusu Achraf Hakimi de sosyal medya hesabından "Çok gergin bir gündü ama güvendeyiz" mesajını paylaştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@