Milli Savunma Bakanlığı 338 sivil memur alımı yapacak

Milli Savunma Bakanlığı’na sivil 338 personel alımı için 11 Ağustos’ta başlayan başvurular 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

Ekonomi 17.08.2021 - 16:51 17.08.2021 - 16:58

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden geçtiğimiz haftalarda yayımlanan ilanda, başvuruların e-Devlet şifreleriyle kolaylıkla yapılabileceği belirtilmiş, adayların kılavuza ve diğer ayrıntılara da resmi sayfadan erişim sağlayabileceği hatırlatılmıştı.

Başvuru işlemleriyle ilgili ise, “Başvurular, 11.08.2021-31.08.2021 tarihleri arasında http://personeltemin.msb.gov.tr  adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır. Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup, posta vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır. Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açtıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip tüm aşamaları tamamlayarak ‘Tercih Yap’ ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapabilecektir. Tercih işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercihlerimi Göster’ butonuna tıklayarak kayıtlı tercihlerini kontrol edebilecektir.” denildi.

Başvuru Şartları ise resmi duyuruda şu şekilde sıralandı:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak,  

b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış ve puan almış olmak,  

c) Nitelik tablosunda (Tablo-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak,  

ç) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak,  Unvanlara göre dağılım ve diğer ayrıntılara bakanlığın resmi sayfasından erişim sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@