'Milliyet ve Star TV satıldı' iddiası

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın sahibi olduğu medya organlarından Star TV ve Milliyet Gazetesini sattığı öne sürülüyor.

Dosya 13.03.2007 - 00:30 13.03.2007 - 00:30

İşte ayrıntılar:

YENİ PATRON FERİT ŞAHENK

Doğan Gurubunun sahibi olduğu iki önemli yayın organını elden çıkardığı konuşuluyor. Turktime'ın elde ettiği bilgilere göre Star TV ve Milliyet Gazetesi Ferit Şahenk'e satıldı. Şahenk, aynı zamanda NTV'nin de sahibi.

AYDIN DOĞAN TEKEL SUÇLAMASINDAN KURTULMAK İSTEDİ

Hürriyet, Milliyet, Gözcü, Radikal, Referans, Kanal D ve CNN TÜRK'ün de aralarında bulunduğu Türkiye'nin en büyük medya gurubuna sahip olan Aydın Doğan, uzun zamandır tekelci suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Aydın Doğan'a yakın çevrelere göre; Milliyet ve Star TV'nin Şahenk'e satılmasının en önemli nedenlerinden birisi Doğan'a yöneltilen bu suçlama oldu.

DIŞARIDA BÜYÜMEK İSTİYOR

Aydın Doğan'ın yeni stratejisinin yurt dışında büyümek olduğu öne sürülüyor. bu iddiayı seslendirenlerin ellerini güçlendiren verilerde oldukça kuvvetli. Doğan Gurubu Romanya'da TV ve radyo kurdu. Başta Almanya olmak üzere bir çok ülkede sahibi olduğu yayın organlarını yaygınlaştırdı. Sırada Ukrayna'nın olduğu öne sürülüyor. Aydın Doğan'ın global oyuncu olmayı hedeflediği de kaydediliyor..

ŞİMDİ NE OLACAK?

Şahenk ve Doğan Gurubuna yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Star TV ve Milliyet'in satış kararının açıklanması için uygun zaman bekleniyor. Buna neden olarak; ekonomik strateji ve Star TV-Milliyet'te yıllardır konumlanan personelin durumu gösteriliyor. Aydın Doğan'ın Star TV'yi satın aldığı dönemde Garanti Bankası'ndan kredi desteği aldığı da kulislerde konuşuluyordu..
 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@