Mısır'da rehin kalan denizcilerden bakanlığa çağrı! Güvenecek kimsemiz yok...

Mısır'ın Adabiya Limanı'nda 22 Haziran 2020'den beri rehin kalan Kenan Mete adlı geminin baş mühendisi Hasan Karaaslan bakanlıktan yardım istedi.

Dosya 28.09.2020 - 15:15 28.09.2020 - 15:15

Haziran ayından beri Mısır'ın Adabiya Limanı'nda rehin kalan Royalmar Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği LTD'ye ait M/V Kenan Mete isimli gemide 6 Türk denizci olumsuz şartlar altında yaşamını sürdürmeye ve hukuki mücadelelerini tek başlarına vermeye çalışıyor. Geminin baş mühendisi Hasan Karaaslan konuyla ilgili bakanlığa bir dilekçe gönderdi.

'ENGELLEMELER VE SAHİPSİZLİKLE KARŞI KARŞIYAYIZ'

Türk elçiliğinin kendilerine sahip çıkmadığını dile getiren Karaslan, hukuki açıdan avukat, kumanyasızlık ve susuzluk sıkıntısı çektiklerini belirtti. Mısırlı yetkililerin ve bağlı bulundukları acentenin kendilerine karşı olumsuz bir tutum sergilediği ve hukuki yollarla haklarını arayamadıklarını engellemelerle karşılaştıklarını belirtti. 

GÜVENECEK KİMSEMİZ YOK

Kahire Büyükelçiliği'ne de sitem eden Karaaslan, Süveyş Ekonomik Bölgesi tarafından gemilerinin bir milyon dolara satışa çıkarıldığını belirterek, kendilerine arka çıkacak ve güvenebilecekleri kimselerin olmadığını vurguladı. Ayrıca bakanlıktan acil yardım talebinde bulunuldu.

İşte o metin:

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@