Mısırlı mülteci Eisobky ölüme mi gönderilecek? Darbeci Sisi yandaşı gazeteci açıkladı...

Mısırlı mülteci Mahmoud Ahmed Eisobky, 3 aydır İstanbul Havalimanı'nda kabul edilemez yolcu salonunda yaşam mücadelesi veriyor. Araştırmacı-yazar Müfid Yüksel, Eisobky'in Mısır'daki diktatör Sisi rejimine iade edilmemesi yönünde çağrıda bulundu.

Dosya 17.01.2021 - 22:09 17.01.2021 - 22:09 Bülent Deniz

3 Temmuz 2013'te Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı merhum Muhammed Mursi'ye karşı askeri darbe gerçekleştirerek ülke yönetimine el koyan Abdülfettah el Sisi, o günden bu yana Mursi'nin dahil olduğu İhvan grubundan çok sayıda kişiyi öldürdü ve esir etti. Sisi'nin ölüm zindanlarından kaçmaya çalışanlardan biri de Mahmoud Ahmed Eisobky... Eisobky, İstanbul Havalimanı'nda geri iade edilmemesi konusunda yardım bekliyor.

'BUNA GÖZ YUMAMAYIZ'

Araştırmacı-yazar Müfid Yüksel sosyal medya hesabından duyurduğu olayla ilgili, ''İstanbul Havalimanı'nda 3 aydır kabul edilemez yolcu salonunda tutuluyor. Muhtemelen iki hafta içinde Mısır'a "İhvancılar" listesinde teslim edilecek. Nitekim linkteki haber de bunu doğrular nitelikte. Buna göz yummayız.'' ifadelerini kullandı.

MISIR BASINI: 200 İHVAN ÜYESİ MISIR VE KATAR'DAN İADE EDİLECEK

Darbeci Sisi yandaşı Mısırlı gazeteci Ahmed Moussa'nın, ''Türkiye ve Katar, 200 İhvan üyesini Mısır'a iade edecek ve onları büyük bir sürpriz bekliyor.'' ifadelerini işaret eden Yüksel, ''Bu haber doğrultusunda, hukukun bulunmadığı, Siyasilere keyfi idam cezası uygulanan Mısır'a böyle bir iâde/teslim yapılmasına asla göz yummayacağız.'' açıklamasında bulundu.

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@