Galatasaray'ın uzun yıllar yaşadığı golcü sorununu çözmek adına Mısır'ın El-Zamalek takımından transfer edilen genç oyuncu Mostafa Mohamed, sarı-kırmızılı formayı giydiği andan itibaren taraftarı en çok heyecanlandıran isimlerden birisi oldu.

Geçtiğimiz sezon devre arasında kadroya katılan Mostafa Mohamed, kısa sürede eriştiği performansıyla hem teknik hem de taraftarı memnun etmeyi başardı. Zamalek'ten kiralık olarak transfer edilen Mostafa Mohamed'in, kiralık sözleşmesi ocak ayında sona eriyor. Kiralık sözleşmesinin bitimine kısa süre dikkat çeken bir iddia geldi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in her fırsatta bonservisini almak istiyoruz dediği Mostafa Mohamed için işler Galatasaray'ın istediği gibi gitmeyebilir.

"FIFA, Galatasaray ile yapılan sözleşmeyi geçersiz sayacak"

1 yıllık cezasının ardından yeniden göreve dönen Zamalek Başkanı Mortada Mansour, Mostafa Mohamed ile Galatasaray arasında yapılan sözleşmenin FIFA tarafından geçersiz sayılabileceğini söyledi.

Mortada Mansour düzenlediği basın toplantısında, "FIFA, Galatasaray ile yapılan sözleşmeyi geçersiz sayacak. Çünkü imzalayan temsilci, yönetim kurulu üyesi değil. Yönetim kurulu üyesi ile temsilci arasında farklar var. Bu nedenle sözleşme geçersizdir. Mostafa Mohamed'in değeri 20 milyon euro." dedi.