Ergenekon davsında adı geçen Muammer Karabulut, haksız tutuklamaya yönelik açtığı maddi ve manevi tazminat davasını kazandı. Antalya Ağır Ceza Mahkemesi, Karabulut’a 5 bin TL maddi, 13 bin TL manevi tazminat verilmesine hükmetti.

"ZEKERİYA ÖZ'E AÇTIĞI DAVA 2012 YILINDA REDDEDİLDİ" SAVUNMASI

Hazine avukatının Muammer Karabulut’un 2010 yılında Ergenekon hakim ve savcıları hakkında açtığı davanın 2012 yılında reddedildiğine dair kararı mahkemeye verdi. Mahkemeye sunulan 2012 tarihli kararda, “Muammer Karabulut, davalılarının Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın olduğu dava konusunun manevi tazminat, dava değerinin 30 bin TL olduğu mahkemece dava şartları bulunmadığından davanın reddine karar verildiği” ifadeleri yer aldı. Hazine avukatı bu kararı gerekçe göstererek davanın reddini istedi. Mahkeme heyeti kararında, Muammer Karabulut’un haksız olarak tutuklulukta ve gözaltında kaldığını vurguladı.

"MALİYE BAKANLIĞI BİZE YAPILAN ZULME ONAY VERİYOR"

Muammer Karabulut, Hazine avukatının savunmasını eleştirerek, “Devletin bir kurumu olan Maliye’nin mahkemede FETÖ savcıları hakkında açmış olduğum davayı kaybettiğime ilişkin zabıtlara geçen savunma yapması dolayısı ile bize yapılan zulme onay vermesidir. Ve duruşmada tazminat davasının reddini istemesi ise eşi benzeri görülmemiş ayrı bir skandaldır.” dedi.