Müge Anlı eleştirdiği doktora yönelik kullandığı ifadeler için özür diledi!

Dün bir sağlık çalışanıyla ilgili tepki çeken ifadeler kullanan Müge Anlı bugün canlı yayında özür diledi.

Gündem 31.03.2020 - 12:56 31.03.2020 - 12:56

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında dün Müge Anlı tarafından sosyal medyaya damga vuran bir açıklama yapıldı. Müge Anlı cuma gününden beri yaşadığı migren sorununu canlı yayında anlattı ve koronavirüs nedeniyle hastaneye alınmadığı söyledi. Kendisini hastaneye almayan doktoru canlı yayından hedef haline getiren Müge Anlı sosyal medyadan büyük tepki gördü. Bugün konuya dair açıklama yapan Anlı özür diledi.

Müge Anlı şunları söyledi:

"Dün özel bir hastaneye gitmek istediğimi ve başım ağrıdığı için muhtemel koronalı olarak görüldüğüm için hastaneye kabul edilmediğimden bahsettim. 4 gün boyunca çok şiddetli bir baş ağrısı çektikten sonra gerçekten dayanılmaz bir hal aldı. En son iğne yaptırmak istedim. Bu tür iğnelere karşı önceden alerjik reaksiyonum geliştiği için hem de bu iğnenin ölüm riski olduğu için tam teşekküllü bir hastanede yaptırmam gerektiriyor.

Hastanede görevli doktor bey beni kabul edemeyeceklerini, baş ağrım olduğu için evde iğne olmam gerektiğini söyledi. Ben anlattım, 'yıllardır size geliyorum içeri alamıyorsanız bari arabada iğne olayım bir şey olursa hastaneye alırsınız' dedim.

Benim bu yaşadığımı anlatmamın sebebi hedef göstermek değildi. İsim bile vermedim. Ama vatandaşlarımızın benzer sıkıntılar çekebileceğini düşünerek bu olaydan söz ettim. Çok daha kritik durumlarda hasta kabul etmemesi telafisi mümkün olmayan durumlara yol açabilir.

İzleyicilerim yayın sırasında ve sonrasında aynı durumu yaşadıklarından dolayı yüzlerce mesaj gönderdiler. Ben durum tespiti yapmak isterken aldığım bu kötü yorumlardan dolayı üzgünüm. Ama asıl üzüntüm koskoca sağlık sektörünü hedef almışım gibi gösterilmeye çalışılması. Zaten işleri başlarından aşmış doktorlarımızdan, konuyu tam olarak anlatamadığım için kalbi kırılanlar varsa özür dilerim."

Yorumlar