Muğla ve ilçelerinde 'dinamik denetim süreci' kontrolleri yapılıyor

Muğla ve ilçelerinde İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında başlattığı "dinamik denetim süreci" kontrolleri gerçekleştiriliyor.

Yerel 06.03.2021 - 11:40 06.03.2021 - 11:40

Sağlık Bakanlığınca yayımlanan Türkiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasına göre turuncu kategoride yüksek riskli grupta yer alan Muğla ve ilçelerinde tedbir ve denetimler artırıldı.

Uzun zamandır hafta sonu kısıtlaması nedeniyle sahillere gidemeyenler kısıtlamanın cumartesi günü kaldırılmasıyla sahil ve plajlara gelerek yoğunluk oluşturdu.

"Sakin Kent" unvanına sahip Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi'nde bazı vatandaşlar sahillerdeki kafelerde otururken bazıları yürüyüş yaptı, bisiklete bindi.

Akyaka'da Jandarma ekipleri tarafından sahilde ve liman bölgesinde denetim gerçekleştirildi. Drone ile de havadan kontroller yapıldı.

Sahilde bulunanlara maske ve sosyal mesafe konusunda uyarıda bulunan ekipler, araçlardan da salgının halen bitmediği, Muğla'nın riskli iller arasında yer aldığı yönünde bilgilendirme yaptı.

- Marmaris

İlçede hava güneşli olmamasına rağmen vatandaşlar sahilde yürümeyi, bisiklete binmeyi tercih etti. Bazıları da plajda köpeklerini gezdirdi.

İçmeler Plajı, Uzunyalı Plajı ve Marmaris Belediyesi Halk Plajı'na gelenler yanlarındaki portatif sandalyelerde oturarak denizin keyfini çıkardı.

İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri meydan, sahil ve plajlarda uyarı ve denetimlerde bulundu.

- Bodrum

Hava sıcaklığının 18 derece ölçüldüğü Bodrum'da da vatandaşlar sahildeki işletmelerde yoğunluk oluşturdu.

Sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenen Kumbahçe Mahallesi sahilindeki restoranlara gidenler güzel havada aileleriyle kahvaltı yaptı. Kimi vatandaşların da sahilde bisiklete binip yürüyüş yaptığı gözlendi.

Belediye ekipleri de sahil kenarında yoğunluk oluşturan araç sahiplerine zaman zaman uyarılarda bulundu.

- Sakin Kent Köyceğiz

"Sakin Kent" unvanlı Köyceğiz hafta sonunda da sessizliğini korudu. Kısmen güneşli havada Köyceğiz gölü kordonuna çıkan bazı vatandaşlar balık tuttu. Bazı vatandaşlar da yürüyüş ve koşu yapmayı tercih etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@